Wojna w PSL zagrozi Tuskowi » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Radni PiS chcą specjalnej sesji ws. Marywilskiej 44

Radni PiS poinformowali, że złożyli wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji rady Warszawy w związku ze skutkami pożaru hali przy ul. Marywilskiej. Radny Tobiasz Bocheński zaapelował do prezydenta stolicy o jak najszybsze stworzenie poszkodowanym "tymczasowych warunków do handlu".

Marywilska 44 przed pożarem
Cybularny - CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=136264159

Radny Warszawy i kandydat PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego Tobiasz Bocheński zorganizował konferencję prasową pod spaloną 12 maja halą handlową przy ul. Marywilskiej w Warszawie.

Powiedział, że miasto powinno jak najszybciej stworzyć "infrastrukturę tymczasową" umożliwiającą kupcom prowadzenie dalszej działalności gospodarczej. Według niego infrastruktura ta nie wymaga wielkich nakładów, bo kupcom wystarczą "ogromne namioty", gdzie będą mogli dalej handlować.

"Nie zostało zaproponowane żadne systemowe rozwiązanie, dlatego jako radni PiS zażądaliśmy 16 maja sesji nadzwyczajnej w tej sprawie"

– poinformował. Dodał, że wniosek nie został jeszcze rozpatrzony, a radni PiS chcieliby się dowiedzieć, dlaczego Trzaskowski nie chce zrealizować postulatu utworzenia tymczasowej infrastruktury dla kupców.

Dziennikarze przypomnieli radnym PiS, że prezydent Warszawy poinformował w zeszłym tygodniu, że urząd pracuje nad rozwiązaniami tymczasowymi.

"Spółka zadeklarowała, że będzie współpracować z nami nad opracowaniem takich rozwiązań tymczasowych, czyli np. postawieniu miasteczka czy hali namiotowej przy miejscu tej tragedii. Będziemy ten proces starali się ułatwić" – mówił Trzaskowski, który zadeklarował, że miasto zwolni spółkę od opłaty za dzierżawę, dzięki czemu kupcy nie będą musieli opłacać czynszu.

Bocheński uważa jednak, że urząd zrzucił całą odpowiedzialność na spółkę.

"Chcecie powiedzieć, że tak gigantyczny aparat urzędniczy, posiadający tak wiele nieruchomości w Warszawie, nie był w stanie przez 12 dni zebrać się, postawić tymczasowych namiotów, stolików i udostępnić tego ludziom, żeby mogli handlować przez te dwa tygodnie?" – powiedział radny. Oszacował, że koszt wynajęcia namiotów to około 50 tys. zł.

Marywilska 44 była największym centrum handlowym w Warszawie. Właścicielem hali jest spółka giełdowa Mirbud SA, do której w 2010 r. dołączyła spółka zależna JHM Development – Marywilska 44 Sp. z o.o. Jak podano na stronie JHM Development, w obiekcie było ponad 1400 sklepów i punktów usługowych. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

dm
Wczytuję ocenę...
Wideo