Bezrobocie nadciąga nad Polskę » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Donald Tusk pojawi się pod siedzibą TVP. Michał Rachoń ma dla niego pięć pytań

Choć Donald Tusk konsekwentnie unika wizyty w studiach Telewizji Polskiej, to dziś - tuż pod siedzibą TVP - zwołał konferencję prasową. Michał Rachoń w swoim programie #Jedziemy sformułował kilka pytań, na które - jego zdaniem - przewodniczący PO powinien odpowiedzieć.

Michał Rachoń przygotował pięć pytań dla Donalda Tuska
screen TVP Info

Dzisiaj w mediach społecznościowych Platformy Obywatelskiej poinformowano o konferencji prasowej z udziałem Donalda Tuska na stołecznym placu Powstańców Warszawy, tuż pod siedzibą redakcji programów informacyjnych TVP.

Michał Rachoń sformułował listę pytań, na które - jak stwierdził - z całą pewnością odpowie lider PO.

1. Czy był autorem, czy konsultował z kimś plany obrony Polski na Wiśle?
2. Czy Tusk konsultował z Angelą Merkel, jak wynika z notatek KPRM, kwestię wielu emerytalnego w marcu 2011, podczas gdy Polakom w październiku 2011 r. przedstawił to w expose?
3. Czy to jest tak, jak pisał MSZ, że 9 maja 2010 r. Merkel poinformowała Bronisława Komorowskiego, że nagroda Karola Wielkiego, którą otrzymał potem Tusk w Niemczech jest nagrodą za to, że Merkel pozytywnie oceniała politykę resetu i jego działania po 10 kwietnia 2010 r.?
4. Jak to się stało, że Tusk dostał nagrodę Rathenaua?
5. Czy Donald Tusk zaakceptował pomysł złożony przez Radosława Sikorskiego, by stworzyć stały mechanizm konsultacji dot. bezpieczeństwa narodowego z Rosją?

Pytania te związane są z kwestiami ujawnionymi w serialu Michała Rachonia i Sławomira Cenckiewicza "Reset". Już dzisiaj zaprezentowany zostanie nowy, dwunasty odcinek pt. "Linia Wisły".

 

 Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

 

#TVP #Donald Tusk #Michał Rachoń

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mn
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo