Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »
Z OSTATNIEJ CHWILI
Nuncjatura apostolska w Polsce: "Papież Franciszek przyjął rezygnację abp. Andrzeja Dzięgi z posługi metropolity szczecińsko-kamieńskiego. Administratorem apostolskim sede vacante został bp koszalińsko-kołobrzeski Zbigniew Zieliński" • • •

Pytel domaga się dowodu, że SKW współpracowało z FSB. Cenckiewicz przyniósł go do studia! [ZDJĘCIE]

"Pokażecie chociażby jedną notatkę, pismo, cokolwiek co wskazywałoby na współpracę SKW z Rosjanami? Nie pokażecie - jesteście patologicznymi, wrednymi oszustami" - napisał po odwołaniu członków komisji ds. zbadania wpływów rosyjskich gen. Piotr Pytel w mediach społecznościowych. Były szef organu prof. Sławomir Cenckiewicz ujawnił w studiu TVP Info dokument, który nie pozostawia wątpliwości w tej kwestii.

Prof. Cenckiewicz
screen - TVP Info

Wczoraj Sejm odwołał członków komisji ds. zbadania wpływów rosyjskich. Wcześniej zespół zwołał konferencję prasową, na której przedstawił cząstkowy raport ze swojej pracy, skupiający 3 miesiące badań. W dzień decyzji większości sejmowej, do pracy komisji odniósł się jeden z głównych orędowników współpracy SKW z FSB, gen. Piotr Pytel.

- Nie było żadnej współpracy pomiędzy SKW a FSB. Nie przekazaliśmy Rosjanom jakiejkolwiek informacji. PiSiaki - pokażecie chociażby jedną notatkę, pismo, cokolwiek co wskazywałoby na współpracę SKW z Rosjanami? Nie pokażecie - jesteście patologicznymi, wrednymi oszustami 

- napisał wczoraj na Twitterze Pytel.

Do wpisu odniósł się były szef komisji prof. Sławomir Cenckiewicz. - Istnieje bardzo wiele notatek na ten temat. Nawet takich, których autorem jest sam Pytel. Ale mam przed sobą dokument Generała Brygady Janusza Noska z 31 marca 2011 roku - powiedział w studiu TVP Info, po czym ujawnił dowód kamerom:

"Proszę pozwolić na wyrażenie podziękowań za Pańską szybką reakcję skutkującą przesłaniem przez Pana Służbę odpowiedzi odnoszącej się do przekazanego przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego zapytania. Jednocześnie chciałbym zaznaczyć moją gotowość do podjęcia rozmów dotyczących rozpoczęcia bliższej współpracy pomiędzy Służbą Kontrwywiadu Wojskowego a Federalną Służbą bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej.
Mając powyższe na uwadze proszę przyjąć moje zaproszenie dla Pana osoby do złożenia wizyty w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego, co skutkowałoby możliwością ustalenia zakresu i charakteru przyszłej współpracy pomiędzy naszymi służbami"
Notatkagen. bryg. Nosek / TVP Info

- To pismo do samego szefa FSB Bortnikowa podpisane przez gen. Noska. Jest mowa w tym piśmie o współpracy SKW z FSB - podkreślił prof. Cenckiewicz. Historyk odniósł się też do innego wpisu Pytla, w którym ten stwierdził, że "Rosjanie byli przyjmowani w SKW wyłącznie w strefie wydzielonej, zewnętrznej, odpowiednio separowanej od kompleksu zajmowanego przez jednostki organizacyjne Służby. Ich wizyty odbywały się zazwyczaj w okolicznościach dla nich mało komfortowych - głównie wydalenia z terytorium RP".

- No to wszystko nieprawda. Państwo znacie nagrania z Kadyn. Na Boga. Kadyny to jest prywatna restauracja, w której panowie spędzili nie tylko wiele godzin, ale w zasadzie przecież Rosjanie tam nocowali. Są ujawnione nawet faktury na noclegi Rosjan. Płaciło za to SKW. Później były wizyty we Fromborku. To były dwa dni. Zapewniam, nie w strefie wydzielonej służby kontrwywiadu wojskowego, tylko, że tak powiem, na mieście - podkreślił w odpowiedzi prof. Cenckiewicz. Wspomniane przez historyka nagranie, jest dostępne w sieci:

Prof. Cenckiewicz podkreślił, że Nosek, Pytel i Dusza byli inicjatorami dialogu i porozumień z rosyjskimi służbami. -  Ich związki z FSB wymagają po prostu jeszcze głębszej analizy, ale nie ulega wątpliwości, że to oni sprowadzili niebezpieczeństwo w postaci tego dialogu z FSB na polską służbę, na polskie wojsko - zaznaczył.


 Źródło: niezalezna.pl

 

#reset #prof. Sławomir Cenckiewicz

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo