Proputinowska polityka Macrona. Jest szansa, że Francja otrzeźwieje? Puda: Nie spodziewam się wielkich zmian

- Liczymy na to, że Francja otrzeźwieje, ponieważ polityka prokremlowska, proputinowska, doprowadziła do sytuacji, w której Francja jest właściwie jednym z tych krajów, który odpowiada za to, co się dzieje na Ukrainie. Nie spodziewam się wielkich zmian, ale wierzę w to, że zmienić się zawsze można - mówił na antenie Radiowej Jedynki minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

W niedzielnej II turze wyborów prezydenckich we Francji zwyciężył ubiegający się o reelekcję prezydent Emmanuel Macron, uzyskując 57,6 proc głosów. Na szefową nacjonalistycznego Zjednoczenia Narodowego Marine Le Pen zagłosowało 42,4 proc. wyborców – wynika z sondażowych wyników, podanych przez Instytut Elabe i SFR dla stacji BFM TV z godz. 20, tuż po zamknięciu lokali wyborczych.

- Widać, że podział we Francji jest bardzo duży. Przewaga jest kilkuprocentowa - bardzo wielu francuzów jednak liczyło na zmiany w aspekcie również polityki międzynarodowej

- mówił na antenie Radiowej Jedynki minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda. 

Jak wskazał, Polska szanuję tę decyzję Francuzów.

- Liczymy na to, że Francja otrzeźwieje, ponieważ polityka prokremlowska, proputinowska, doprowadziła do sytuacji, w której Francja jest właściwie jednym z tych krajów, który odpowiada za to, co się dzieje na Ukrainie. Nie spodziewam się wielkich zmian, ale wierzę w to, że zmienić się zawsze można

- podkreślił, analizując dotychczasową politykę Francji wobec Rosji.

Zdaniem Pudy "wszystko co działo się dotychczas było rozumiane przez Europę jako działania za kurtyną, za zasłoną dymną". Według niego "najważniejsze to pokazywać teraz, że jesteśmy jednym silnym organizmem w ramach UE". "Polska jest teraz na pierwszej linii krajów, które przeciwstawiają się temu co się dzieje podczas agresji na Ukrainę" - wskazał.

Minister zaznaczył, że indywidualne rozmowy prezydenta Macrona z Putinem "z pewnością tej sytuacji nie służą".

- Będziemy nakłaniać Francję, aby przestała zachowywać się jak dziecko i zaczęła nakładać poważne sankcje

 - poinformował.

Został również spytany o obszar współpracy Polski i Francji w zakresie energetyki jądrowej. "Oczywiście jest to obszar rozmów. Z pewnością jest to jeden z tematów, które muszą być poruszane w polityce międzynarodowej między Polską a Francją" - podkreślił.

Cała rozmowa dostępna poniżej:

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#świat

Magdalena Żuraw
Wczytuję ocenę...
Komentarze (33)
Reytan 25.04.2022 10:32
  • Komentarze: 28723
Bzdura. Rosnacy nacisk opinii publicznej jak i Amerykanow zmusi do radykalnych zmian zarowno Microna,Scholza jak i Ruttego. Albo oczywiscie do odejscia. Odbywa to sie w przerazajaco wolnym tempie ,ale walka Ukraincow o Wolnosc daje 100% pewnosc ,ze te zmiany sie w koncu dokonaja,i ze wyladujemy wszyscy w pelni sformatowanej zimnej wojnie Number Two.
Anonim 25.04.2022 10:28
czy to prawda ze Hermaliński absolwent Uniwersytetu Fałszowania Wyborów szkolił francuskie komisje wyborcze
Anonim 25.04.2022 10:20
Macaron ma opanowane manipulowanie obietnicami i mówienie głupstw, jak potraktował dziennikarzy i zgromadzonych ,świętujących zwycięstwo w wyborach? Kto tak się lubi spóźniać? Ta taktyka pokazuje , oto ja wielki a z wami to zrobię , co zechce.Nikt nawet nie pisnął .
ciemnymoher 25.04.2022 10:09
  • Komentarze: 5130
No, to teraz ten masoński gerontofil pogoni żabojadom kota. Dostaną to, na co zasłużyli.
mie 25.04.2022 09:56
Ta Francja to rzeczywiście "fenomen", nie z tej ziemi. Może wróćmy do tych "żółtych koszulek". Co się z nimi stało?
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo