Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Profesor UW szokuje. Nazywa elektorat PiS "toksycznym", który ma zostać pozbawiony wyboru

Wykładowca z Uniwersytetu Warszawskiego Maciej Górecki nazywa siebie "najbardziej kontrowersyjnym warszawskim profesorem". W jednej z internetowych dyskusji twierdził, że wolałby narzucony przez Niemców rząd od władzy PiS. Ostatnio wpadł na pomysł, by służby delegalizowały PiS i każdą partię, zwracającą się do prawicowego elektoratu, bo ten jest "toksyczny kulturowo" i nie zasługuje na własnych reprezentantów.

UW
Filip Błażejowski

- Elektorat PiS-u jest niezwykle toksyczny kulturowo. Po odsunięciu PiSu od władzy służby powinny infiltrować i wewnętrznie dezintegrować każdą kolejną partię, która będzie bazować na tym elektoracie. Tylko w ten sposób unikniemy pełnoskalowego faszyzmu - napisał socjolog, prof. Maciej Górecki kilka dni temu.

Naukowiec z UW wzbudził szok

Wpis z zachętą dla opozycji, która miałaby przejąć władzę po przyszłorocznych wyborach, zaczął przebijać się w ostatnich godzinach ze względu na reakcje innych użytkowników Twittera - w tym polityków. Na uwagę jednego z nich, że wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego zaproponował nielegalną inwigilację partii politycznych, ten odparł: - Kto powiedział, że bezprawnie? Powinniśmy mieć politykę i praktykę podobną do tej, jaką stosują Niemcy wobec neonazistów, a pewnie także wobec AfD. Demokracja musi się bronić przed siłami antydemokratycznymi.

- Czy to jest doradca Pani poseł Wcisło?

- dociekał wiceszef MSWiA Maciej Wąsik.

- Wolność, Równość, Demokracja

- zareagowała Anna Maria Żukowska, posłanka Lewicy.

W język nie gryzł się natomiast Sławomir Jastrzębowski, publicysta i właściciel Salonu24. - Ten facet to profesor czy naziol? - pytał.

Do wpisu Góreckiego odniósł się również minister edukacji i nauki, prof. Przemysław Czarnek. - To naukowe zaplecze PO i Lewicy już zapowiada infiltrację, dezintegrację itd, już dziś opluwają 40% społeczeństwa - napisał.

Wolałby narzucony rząd z Niemiec

Górecki już raz w dyskusji z Beatą Mazurek zasłynął opinią, że wolałby "marionetkowy rząd zainstalowany przez Niemców niż prorosyjski rząd zainstalowany rękami Kaczyńskiego przez Putina".

Często udostępnia memy i twórczość internetową wulgarnych profili na czele z "ośmioma gwiazdkami".

To dr hab. Wydziału Psychologii UW. Jak wylicza uniwersytet, jego zainteresowania badawcze to: zachowania wyborcze, systemy wyborcze, politologia porównawcza, metodologia badań społecznych.

Grant od rządowej instytucji nie śmierdzi

Warto przypomnieć, że Górecki, który uważa elektorat PiS za "toksyczny kulturowo" i najchętniej zdelegalizowałby partię rządzącą, nie ma oporów przed kierowaniem projektem naukowym z grantami od Narodowego Centrum Nauki w latach 2019-2024. Socjolog wraz z trzema naukowcami otrzymał ponad 291 tys. złotych od rządowej instytucji na zagadnienie pt. "Efekt kwot wyborczych dla kobiet: Zaniedbany wymiar behawioralny".

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Polska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

gie
Wczytuję ocenę...
Wideo