ortury zemstą za naruszenie wpływów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Prali pieniądze i handlowali lewym tytoniem

Policjanci z Łodzi zatrzymali osiem osób, które piorąc brudne pieniądze i handlując nielegalnymi wyrobami tytoniowymi, mogły narazić Skarb Państwa na stratę ponad 44 mln zł. Grozi im do 10 lat więzienia.

lodzka.policja.gov.pl

Jak poinformował podkom. Marcin Fiedukowicz z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, sześcioro z zatrzymanych usłyszało już zarzuty dotyczące handlu wyrobami akcyzowymi bez polskich znaków akcyzy skarbowej i prania pieniędzy pochodzących z nielegalnego źródła.

Grupę rozbili w poniedziałek policjanci z łódzkiej komendy, specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości gospodarczej.

- Jak wynikało z informacji, którymi dysponowali mundurowi, w wytypowanych do przeszukania pomieszczeniach w Łodzi i na terenie ościennej miejscowości miały znajdować się wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Podczas przeprowadzonych czynności funkcjonariusze zabezpieczyli około 266 kg krajanki tytoniowej

– wyjaśnił podkom. Fiedukowicz.

Dodał, że w związku z nielegalnym procederem zatrzymano osiem osób – w tym cztery kobiety i czterech mężczyzn – w wieku od 29 do 57 lat.

- Oszacowano, że zatrzymani, działając wspólnie, w ciągu ośmiu lat mogli wprowadzić do obrotu około 70 ton tytoniu, co spowodowało uszczuplenie podatku akcyzowego na 44 mln zł. Podejrzani legalizowali uzyskane w ten sposób środki pieniężne przez prowadzenie operacji finansowych z użyciem kont bankowych

 – tłumaczył.

Podczas przeszukania domu jednego z zatrzymanych funkcjonariusze odnaleźli też 13 worków o wadze około 135 kg, z suszem roślinnym mogącym służyć do produkcji tzw. dopalaczy.

W stosunku do mężczyzny w wieku 35-lat oraz 29-letniej kobiety prokurator wystosował do sądu wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Wszystkim podejrzanym grozi kara do 10 lat więzienia.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Łódź #pranie brudnych pieniędzy #lewe papierosy

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wideo