Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Prała pieniądze pochodzące z handlu narkotykami

Na polecenie śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej zatrzymano Katarzynę G. Kobieta miała pomagać ukrywać majątek mężczyźnie, który dorobił się na handlu narkotykami – chodzi o obrót kilkunastoma nieruchomościami w różnych częściach kraju, o wartości 3 mln zł. Informację o zatrzymaniu i aresztowaniu kobiety przekazała dzisiaj Prokuratura Krajowa.

więzienie
flickr.com/meesh/CC BY-SA 2.0

Śląski Wydział Zamiejscowy do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji PK wspólnie z Centralnym Biurem Śledczym Policji prowadzi śledztwo przeciwko Krzysztofowi N. podejrzanemu o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. W postępowaniu okazało się, że mężczyźnie w ukryciu nieruchomości, które podejrzany zakupił z pieniędzy pochodzących z produkcji środków odurzających, pomagała Katarzyna G.

Katarzyna G. dokonywała obrotu 18 nieruchomościami w postaci działek położonych m.in. w Mrągowie, Siemianowicach Śląskich, Miasteczku Śląskim, o łącznej wartości prawie 3 milionów złotych. Transakcje dokonywane przez Katarzynę G. miały na celu znaczne utrudnienie stwierdzenia ich przestępczego pochodzenia oraz ich wykrycie, zajęcie i orzeczenie przepadku

- podała PK w przesłanym PAP komunikacie.

Do sądu trafił wniosek o aresztowanie kobiety, który prokuratura motywowała obawą matactwa. Sąd podzielił tę argumentację i aresztował podejrzaną. Jak podaje PK, sprawa ma charakter rozwojowy, prokuratorzy nie wykluczają dalszych zatrzymań. 

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

#Prokuratura Krajowa #areszt #handel narkotykami #pranie brudnych pieniędzy

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wideo