Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Poseł drwi z nowych pomysłów w UE. "Gdzie są czołgi? Nie spełniły norm emisji"

Kilka dni temu w mediach pojawił się temat raportu, który analizuje "bardziej ekologiczne siły zbrojne" i wskazuje na konieczność ograniczeń emisji CO2 przez armie. "Równie dobrze możemy wysłać Rosji zaproszenie do przekroczenia granicy" - komentuje to poseł PiS, Arkadiusz Mularczyk.

Wojsko Polskie czołg
SABIRAB - pixabay.com

W niedzielę portal rmf24.pl informował o raporcie powstałym na zlecenie sekretariatu generalnego Rady Unii Europejskiego, którego celem jest analiza koncepcji "bardziej ekologicznych sił zbrojnych". Autorzy raportu powołują się na "koncepcję strategiczną NATO 2022" w kontekście wkładu w walkę ze zmianami klimatu.

Jak czytamy, "Chiny i Rosja w najmniejszym stopniu nie przejmują się tym, że ich armie emitują do atmosfery zbyt dużo dwutlenku węgla", a UE "zaczyna myśleć o tym, jak zmniejszyć emisyjność sił zbrojnych".

Temat skomentował na Twitterze w prześmiewczy sposób poseł PiS, Arkadiusz Mularczyk, były wiceminister spraw zagranicznych.

Jeśli UE na poważnie chce wprowadzić swoją klimatyczną ideologią w sferze obronności, to możemy równie dobrze wysłać Rosji zaproszenie do przekraczania granicy

– napisał Mularczyk.

"Polska: Gdzie są czołgi? UE" Och, nie spełniły standardów emisji.
Polska: Gdzie jest obrona powietrzna? UE: Och, to było szkodliwe dla ptaków.
Polska: Gdzie są żołnierze? UE: Och, mają szkolenie w zakresie świadomości klimatycznej"

- Właśnie dlatego Polska i inne kraje UE nie mogą zgodzić się na przeniesienie kompetencji obronnych do UE i "armii europejskiej" - dodał.

- Gdyby to było tylko szaleństwo urzędników z Brukseli, obawy byłyby mniejsze, ale nawet polski rząd mówi o konieczności większej integracji w ramach UE w dziedzinie obronności. Wojsko ma być silne, liczne i gotowe do działania, a nie ekologiczne. Jeśli tego w porę nie zrozumiemy, to któregoś dnia obudzą nas wystrzały rosyjskich dział, podczas kiedy my będziemy ciągle pracowali nad elektrycznym silnikiem do czołgu starając się wypełnić unijną normę - skomentował doniesienia Mariusz Błaszczak, były minister obrony narodowej. 

 Źródło: rmf24.pl, niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

dm
Wczytuję ocenę...
Wideo