Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Pomnik Jana Pawła II i Ronalda Reagana zdewastowany! Sprawców szuka policja

Policjanci z Gdańska próbują ustalić, kto odpowiada za dewastację pomnika Jana Pawła II i Ronalda Reagana, stojącego w parku na gdańskim Przymorzu. Do aktu wandalizmu doszło w nocy z czwartku na piątek. Monument wymazano farbą. Miejskie służby oczyszczą pomnik.

pomnik Jana Pawła II i Ronalda Reagana
Panek; https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.pl

Informacje na temat zniszczenia pomnika potwierdza oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku asp. Karina Kamińska. Wyjaśniła, że dewastację zauważył w piątek wcześnie rano operator miejskiego monitoringu. Dodała, że na miejsce udali się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego oraz technik kryminalistyki, którzy zebrali materiał dowodowy.

Kamińska wyjaśniła, że zabezpieczono zapis parkowego monitoringu i powiadomiono o zniszczeniu samorząd, którego służby sprawują pieczę nad pomnikiem.

Alicja Bittner z referatu prasowego gdańskiego magistratu poinformowała, że Gdański Zarząd Dróg i Zieleni „niezwłocznie przystąpi do oczyszczenia pomnika”.

Stojący na jednej z alejek w parku nadmorskim na gdańskim Przymorzu pomnik to dwie wykonane z brązu rzeźby o wysokości ponad dwóch metrów przedstawiające Jana Pawła II i Ronalda Reagana. Postaci te wyglądają, jakby uchwycono je w trakcie wspólnego spaceru.

Pomnik powstał na podstawie słynnego zdjęcia wykonanego we wrześniu 1987 r. przez Scotta Stewarta z Associated Press, na którym fotograf utrwalił wspólną przechadzkę papieża i prezydenta USA po parku w Miami na Florydzie.

Pomysłodawcą budowy i inicjatorem zbiórki funduszy na pomnik upamiętniający duchowego i politycznego przywódcę, było miejscowe Stowarzyszenie „Godność”.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Jan Paweł II #Ronald Reagan #pomnik #policja

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
redakcja
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo