Ruda WRON-a rozdrażniona » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Kanclerz Niemiec w obecności Tuska straszy rewizją granic. To reakcja na żądanie reparacji?

"Nie chciałbym szperania w książkach historycznych żeby wprowadzić zmiany granic" - powiedział kanclerz Niemiec Olaf Scholz w wystąpieniu w Poczdamie, w obecności m.in. Donalda Tuska. "Od wielu już dekad kolejne rządy Niemcy straszą Polaków rewizja granic w przypadku podnoszenia sprawy reparacji. Scholz prochu nie wymyślił" - odparł na Twitterze wiceprzewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, Arkadiusz Mularczyk.

Olaf Scholz
printscreen TVP Info / twitter

Bulwersująca wypowiedź Scholza padła w Poczdamie, podczas wręczania nagrody M100 Media Award Wołodymyrowi Kłyczko, jako reprezentantowi narodu ukraińskiego. Przy tej okazji przemawiali zaproszeni goście, w tym niemiecki kanclerz.

Chciałbym powiedzieć patrząc na Donalda Tuska, jak wielkie znaczenie mają układy, które wynegocjował Willy Brandt, że jasna i raz na zawsze ustalona jest granica Niemiec i Polski po setkach lat historii. I nie chciałbym żeby jacyś ludzie szperali w książkach historycznych żeby wprowadzić rewizjonistyczne zmiany granic

- postraszył Olaf Scholz.

Jedną z pierwszych odpowiedzi dał na Twitterze Arkadiusz Mularczyk (PiS), aktualnie wiceprzewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

Od wielu już dekad kolejne rządy Niemcy straszą Polaków rewizja granic w przypadku podnoszenia sprawy reparacji. Pan Olaf Scholz prochu więc nie wymyślił. Naprawdę liczyłem na bardziej pomysłową i błyskotliwą odpowiedź

- zripostował Mularczyk.


1 września przedstawiony został raport na temat wojennych strat Polski, które Polska poniosła w wyniku inwazji Niemiec we wrześniu 1939 roku. Padła również deklaracja wystąpienia z notą dyplomatyczną do Niemiec, zawierającą żądanie wypłaty reparacji wojennych. Następnie ruch taki poparli polscy posłowie.

 Źródło: niezalezna.pl, twitter.com, TVP Info

 

#Donald Tusk #Olaf Scholz #rewizjonizm #Niemcy #granica polsko-niemiecka #Arkadiusz Mularczyk #reparacje wojenne

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo