Policjant uratował kobietę z płonącego mieszkania

Policjant służący w zielonogórskiej komendzie będąc w czasie wolnym w Małomicach (pow. żagańskim) uratował sąsiadkę rodziców i ugasił pożar w jej mieszkaniu – poinformował rzecznik lubuskiej policji podinsp. Marcin Maludy.

zdj. ilust.
pexels/CC0
„Takie interwencje, pokazują, że hasło przewodnie policyjnej służby: pomagamy i chronimy ma dla policjantów ogromne znaczenie, także w czasie gdy są poza służbą. Asp. sztab. Mariusz Milczewski udowodnił, że jest właściwą osobą na właściwym miejscu”

– zaznaczył rzecznik.

W sobotę (27 maja br.) zielonogórski policjant będąc u rodziców w Małomicach wyczuł o poranku woń palonego plastiku dochodzącą z podwórka. Gdy wyjrzał przez okno zauważył sąsiada, który krzyknął, że coś dzieje się na parterze u sąsiadki, bo z okien jej mieszkania wydobywa się dym.

Bez chwili wahania policjant zbiegł na parter, żeby sprawdzić co się stało. Gdy otworzył drzwi, z mieszkania sąsiadki zaczęły wydobywać się kłęby czarnego dymu, przez które nic nie było widać. Policjant zaczął wołać, żeby sprawdzić czy ktoś jest w środku, ale nikt mu nie odpowiadał.

„Wtedy wszedł do mieszkania, gdzie w jednym z pomieszczeń zauważył leżącą na kanapie sąsiadkę. Kobieta nie odpowiadała na wezwania, nie było z nią kontaktu. Funkcjonariusz zdołał ją ocucić i wyprowadził z mieszkania, a następnie wrócił, żeby ugasić pożar, co mu się udało”

– zrelacjonował Maludy.

Starsza kobieta po ewakuacji z zadymionego mieszkania zaczęła dochodzić do siebie. Potem trafiła pod opiekę medyków z wezwanego na miejsce pogotowia.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

#Polska

mg
Wczytuję ocenę...
Komentarze (3)
Anonim 30.05.2023 16:43
chronić i służyć
Anonim 30.05.2023 10:43
10:14- lepiej będzie, a może koniecznie tę tablicę na głupiej głowie ? Dzisiejsza Policja już nie kradnie razem ze złodziejami w swoim otoczeniu jak to było za PRL.
jcieszkowska 30.05.2023 10:14
Konieczna jest tablica na scianie zaslug komendy miejscowej.
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo