Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Pogoda na niedzielę: najwięcej słońca na zachodzie

W nocy z soboty na niedzielę w kraju będzie sporo chmur, zwłaszcza na południu i zachodzie. Tam, jak powiedział synoptyk IMGW Michał Folwarski, lokalnie możliwe słabe opady deszczu. Na północy, miejscami, mogą tworzyć się gęste mgły ograniczające widzialność do ok. 500 m.

Prognoza pogody
CC0 Public Domain - pxhere

Synoptyk z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazał, że noc z soboty na niedzielę będzie na ogół ciepła, jedynie północny wschód kraju z wyraźnie niższą temperaturą. Tam spadnie ona do ok. 1 stopnia Celsjusza.

Natomiast na pozostałym obszarze kraju w najchłodniejszym momencie nocy spodziewanych jest ok. 5-6 stopni C. Najcieplej ma być na zachodzie - tam miejscami temperatura nie spadnie poniżej 8 stopni Celsjusza. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Pogoda na niedzielę 3 marca 2024

W niedzielę najwięcej słońca zapowiada się na zachodzie kraju. Natomiast na wschodzie będzie sporo chmur i tam możliwe są słabe opady deszczu.

Najchłodniej ma być na północnym wschodzie; w najcieplejszym momencie dnia temperatura wzrośnie do zaledwie ok. 6-7 stopni Celsjusza, podczas gdy na południu i zachodzie kraju termometry wskazywać mają do 15 stopni, a lokalnie nawet do 16 stopni C.

Wiatr będzie umiarkowany i porywisty, południowo-wschodni

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#pogoda #prognoza pogody

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo