Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

„Złe emocje, złośliwość i czysta wredota.” Europoseł przypomina „polityczne atuty” Tuska

- Problem z Tuskiem polega na tym, że on do perfekcji, to mu oddaję, jest dzisiaj niewątpliwie najlepszym politykiem w Polsce, jeżeli chodzi o zarządzanie, ale emocjami złymi. (...) Również czerpie satysfakcję z takiej czystej złośliwości, czystej wredoty - uważa europoseł PiS Joachim Brudziński.

Donald Tusk
Autor: Maciej Łuczniewski

Brudziński powiedział dziś w Programie Trzecim Polskiego Radia, że nie chce deprecjonować pozycji Donalda Tuska, od soboty p.o. szefa Platformy Obywatelskiej, wśród wyborców tej partii. "Bo Tusk, trzeba to uczciwie stwierdzić, to nie Borys Budka, to zupełnie inna liga, inna waga" - ocenił europoseł.

Jak mówił, "o ile Budka i jego najbliższe otoczenie uwierzyło, że dobór krawata, czy wyszkolona gestykulacja, czy tembr głosu wystarczy do tego, żeby zarządzać emocjami, o tyle Tusk tak niemądry nie jest". "I bardzo dobrze, że poprzez umiejętne zarządzanie emocjami może skonsolidować swoje środowisko polityczne" - podkreślił Brudziński.

Tylko - jak dodał - "problem z Tuskiem polega na tym, że on do perfekcji, to mu oddaję, jest dzisiaj niewątpliwie najlepszym politykiem w Polsce, jeżeli chodzi o zarządzanie, ale emocjami złymi".

Według niego Tusk znakomicie zarządza emocjami pełnymi nienawiści i agresji. "A w jego wypadku - to jest moja ocena - również czerpie satysfakcję z takiej czystej złośliwości, czystej wredoty" - podkreślił europoseł.

"Wystarczy posłuchać Tuska w roku 2005 na Torwarze, kiedy dostał takie bęcki, że długo do siebie dochodził po wyborach prezydenckich, gdy przegrał ze śp. panem prezydentem Lechem Kaczyńskim, to wtedy - jak niektórzy dziennikarze pisali - za namową psychologa społecznego sformułował tę politykę, którą z kolei dziś po latach możemy celnie za Piotrem Zarembą nazwać przemysłem pogardy"

- powiedział polityk PiS.

Według niego, "ten przemysł pogardy zakończył się m.in tragedią smoleńską". "Czy Tusk wyciągnął z tego wnioski? Otóż nie" - zaznaczył Brudziński.

W sobotę podczas posiedzenia Rady Krajowej PO Borys Budka zrezygnował z funkcji szefa PO, a z funkcji wiceszefów Ewa Kopacz i Bartosz Arłukowicz. Następnie Donald Tusk i Borys Budka zostali wybrani na wiceprzewodniczących PO, a zadania przewodniczącego Platformy wykonuje od tego momentu Tusk - jako najstarszy wiekiem wiceszef partii.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

#Joachim Brudziński #Donald Tusk

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

po
Wczytuję ocenę...
Wideo