Putin chce przejąć kontrolę nad Zachodem To jego ostateczny celi » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

10 pytań do Donalda Tuska. PiS rozlicza byłego premiera i jego rząd. Lider PO odpowie? [FILMY]

Dlaczego kierowany przez Donalda Tuska rząd PO-PSL umorzył dług Gazpromowi, dlaczego chciał sprzedać Rosjanom rafinerię Możejki, czy dlaczego likwidował jednostki WP na wschodzie - to niektóre z 10. pytań zadanych przez europosłów PiS Tomasza Porębę i Jacka Saryusza-Wolskiego. Lider PO odpowie? ZOBACZ FILMY!

Twitter/ PiS

Podczas konferencji prasowej europoseł Poręba zwracał uwagę, że temat bezpieczeństwa, czy to energetycznego czy militarnego jest jednym z najważniejszych pól aktywności rządu PiS. "PiS od lat robi wszystko z sukcesami, aby to bezpieczeństwo było dla Polek, Polaków jak największe. Abyśmy nie uzależniali się od rosyjskiego gazu, abyśmy nie rozbrajali naszej armii, abyśmy budowali silny potencjał gospodarczy naszego kraju, który będzie w stanie konkurować z wyzwaniami współczesnego świata" - mówił.

Wskazywał, że za rządów PiS, jeśli chodzi o bezpieczeństwo energetyczne, udało się zbudować gazociąg Baltic Pipe, interkonektory między Polską a Słowacją i Litwą, przekop Mierzei Wiślanej, a także rozbudowywany jest terminal LNG w Świnoujściu. "Będziemy konsekwentnie robić wszystko, żeby uniezależnić się od zewnętrznych źródeł pochodzących ze Wschodu, głównie z Rosji, co już tak naprawdę ma miejsce" - deklarował.

Poręba odnosząc się do kwestii militarnych, podkreślał, że rząd PiS mocno inwestuje w polską armię. "Rząd PiS to rząd, który pierwszy raz od wielu lat bardzo mocno postawił na modernizację polskiej armii, na jej rozbudowę, na nowe zakupy, na nowoczesne czołgi, wyrzutnie, samoloty" - wyliczał.

Polityk zaznaczył, że przed nami bardzo ważny czas wyborów i jeżeli chodzi o bezpieczeństwo zarówno energetyczne, jak i militarne w Polsce nie zawsze tak było.

Wskazał, że kiedy rządy w Polsce sprawował Donald Tusk i PO-PSL byliśmy świadkami niezwykłego podporządkowania polskiej polityki gospodarczej, energetycznej czy zagranicznej w zbliżeniu z Rosją.

 

 

 

 

 

 

 

PYTANIA DO DONALDA TUSKA - zobacz filmy

1. Dlaczego zrezygnował Pan z instalacji amerykańskiej tarczy antyrakietowej w latach 2008-2009?

2. Dlaczego w 2010 roku kierowany przez Pana rząd PO-PSL umorzył 1,2 mld zł długu Gazpromowi?

3.  Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL chciał podpisać umowę gazową z Gazpromem do 2037 roku?

4. Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL nie blokował powstania gazociągu Nord Stream?

5. Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL chciał sprzedać rafinerię Możejki Rosjanom?

6. Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL rozważał sprzedaż Grupy Lotos Rosjanom?

7. Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL nigdy nie osiągnął progu finansowania wojska polskiego na poziomie zapisanym w ustawie budżetowej (2% PKB)?

8. Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL likwidował jednostki wojskowe na wschodzie Polski?

9. Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL dopuścił do udostępnienia danych białoruskich opozycjonistów narażając ich na kolonię karną i konfiskatę mienia?

10. Dlaczego oddał Pan śledztwo smoleńskie w ręce Rosjan?

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Donald Tusk #wojna #PiS #Putin #gaz #Kreml #Rosja #Ukraina

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Magdalena Żuraw
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo