Gazeta Polska UJAWNIA: ochroniarz Jaruzelskiego „silnym człowiekiem” Tuska! Czytaj więcej!

Od niedzieli pogoda zacznie się poprawiać

Jutro mroźne powietrze zacznie powoli opuszczać Polskę. Jak przekazał synoptyk IMGW-PIB, po kilku dniach mroźnych, od wtorku wróci typowa jesień z dodatnimi temperaturami w ciągu dnia.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/JA2020

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w niedzielę wpływ na pogodę nad Polską będzie miał jeszcze płytki niż z rejonu Zalewu Szczecińskiego, który ściąga do kraju chłodne powietrze znad Bałtyku. Stopniowo zimne masy powietrza arktycznego będą przenosiły się na północ i w pierwszych dniach tygodnia w dzień powrócą dodatnie temperatury.

"Po chwilowym ataku zimy, w niedzielę pogoda zacznie się poprawiać. Pogodnie będzie w południowo-zachodniej Polsce i w centrum. Na północy i północnym zachodzie zachmurzenie będzie duże, z większymi przejaśnieniami. Miejscami, w północnej połowie kraju, możliwe są opady śniegu. W zachodniej i centralnej części Pomorza, na Kujawach i na północy Wielkopolski możliwy jest przyrost pokrywy śnieżnej do 5 cm. Na krańcach południowych i południowo-wschodnich będą to już zdecydowanie słabsze opady"

- poinformował Jakub Gawron z IMGW-PIB.

Na północnym wschodzie temperatura maksymalna wyniesie od minus 4 do minus 1 stopnia Celsjusza. Na pozostałym obszarze kraju od zera do plus trzech stopni. Wiatr będzie słaby, na północy kraju okresami umiarkowany, z kierunków południowych. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#pogoda #Polska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

az
Wczytuję ocenę...
Wideo