Od dziś cieplej w całym kraju. Możliwe przelotne opady

Za sprawą układu wyżowego do Polski zaczyna napływać nieco cieplejsze powietrze, Ze względu na wilgotne powietrze, w niedzielę może utrzymywać się warstwa niskich chmur dających słabe opady deszczu lub mżawki.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/Kranich17

W oparciu o prognozę Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w niedzielę ma być stosunkowo ciepło i bez groźnych zjawisk pogodowych. Do Polski napływać będzie nieco cieplejsze powietrze.

"W niedzielę zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami, a na północnym wschodzie rozpogodzeniami. Miejscami, zwłaszcza w zachodniej i południowej połowie kraju, mogą zdarzać się słabe opady deszczu lub mżawki. W obszarach podgórskich prognozowane są opady deszczu ze śniegiem i śniegu. W górach może spaść słaby śnieg. Temperatura maksymalna wyniesie od zera w obszarach podgórskich, 2 stopnie na wschodzie, do 7 stopni Celsjusza na zachodzie. Wiatr będzie na ogół słaby, jedynie okresami umiarkowany. Tylko nad morzem przejściowo może być porywisty, z kierunków zachodnich" .

A w nocy?

W nocy zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Na północnym wschodzie Polski możliwe są słabe opady deszczu lub mżawki, okresami marznącej i powodującej gołoledź. Na pozostałym obszarze również opady mżawki, ale raczej bez tendencji do zamarzania. Lokalnie tworzyć się będą mgły ograniczające widzialność do 200-300 metrów. Temperatura minimalna od minus 12 w obszarach podgórskich Karpat, minus 5 na krańcach południowo-wschodnich Polski, w centrum około zera, do 3-4 stopni na zachodzie i nad morzem. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na wschodzie i nad morzem okresami porywisty, głównie zachodni. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#pogoda #prognoza #Polska #IMGW

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
az
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo