Clifford Chance i kagiebiści od remontu Tu-154 » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Obchody odzyskania niepodległości. Uroczysta odprawa wart pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza

Na placu Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbywa się uroczysta odprawa wart z okazji Święta Niepodległości. Przed Grobem Nieznanego Żołnierza zebrali się m.in. władze państwowe z prezydentem Andrzejem Dudą, kombatanci, mieszkańcy Warszawy i ci, którzy przyjechali na obchody z całego kraju.

Twitter/@PremierRP

O godz. 12 zgromadzeni odśpiewali hymn państwowy w ramach akcji "Niepodległa do hymnu", podczas której Mazurek Dąbrowskiego śpiewany będzie na obchodach 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zarówno w kraju, jak i za granicą.

Na uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza obecni są, obok prezydenta Dudy i pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy, m.in. premier Mateusz Morawiecki, a także marszałek Sejmu Elżbieta Witek, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, ministrowie, m.in. obrony Mariusz Błaszczak, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch, a także przedstawiciele władz wojskowych, kościelnych oraz partii politycznych.

Po uroczystej odprawie wart zaplanowane jest wystąpienie prezydenta. Następnie na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza wieńce złożą m.in. przedstawiciele najwyższych władz państwowych i samorządowych, reprezentanci kombatantów, a także korpusu dyplomatycznego.

Po ceremonii prezydent złoży też wieniec przed pomnikiem marszałka Piłsudskiego.

Święto Niepodległości obchodzone jest 11 listopada na pamiątkę powrotu w 1918 r. do Warszawy Józefa Piłsudskiego, który do końca I wojny światowej osadzony był w Magdeburgu. Ten dzień uznaje się za moment odzyskania niepodległości Polski po 123 latach zaborów.
 

 Źródło: niezalezna.pl, Twitter

 

#odprawa wart #Święto Niepodległości #Grób Nieznanego Żołnierza #Plac Piłsudskiego #obchody odzyskania niepodległości

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
redakcja
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo