Kancelaria Premiera oraz Kancelaria Prezydenta w spocie opublikowanym w mediach społecznościowych zachęcają do śpiewania hymnu państwowego 11 listopada o godz. 12, w rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Od morza do Tatr, wszyscy razem zaśpiewajmy hymn!
W spocie widać orkiestrę składającą się z przedstawicieli służb mundurowych, chóry, dzieci, turystów na szczycie góry, rybaków płynących po morzu na kutrach. Lektor zachęca do śpiewania hymnu 11 listopada, w dniu 100-rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
- Tym z państwa, którzy zastanawiacie się jeszcze jak świętować 100. rocznicę odzyskania niepodległości, przypominamy, że 11 listopada w samo południe od morza do Tatr, będziemy śpiewać hymn. 11 listopada zaśpiewajmy hymn. Razem. Bo Polska niepodległa jest dla wszystkich
- mówi lektor. Spot kończy fragment "Mazurka Dąbrowskiego".
Kancelaria Premiera oraz Kancelaria Prezydenta opublikowały spot na swoich oficjalnych kontach twitterowych.
- Pokażmy, że w 100-lecie odzyskania niepodległości jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną. 11 listopada 2018 o godz. 12:00 zaśpiewajmy razem polski hymn, bo niepodległa jest dla wszystkich - napisała KPRM.
Pokażmy, że w 100-lecie odzyskania niepodległości jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną. 11 listopada 2018 o godz. 12:00 zaśpiewajmy razem polski hymn, bo niepodległa jest dla wszystkich. #NiepodległaDoHymnu #PL100 #PL1918 @niepodlegla pic.twitter.com/VJGIujbMKL
— Kancelaria Premiera (@PremierRP) 31 października 2018
Kancelaria Prezydenta zacytowała na Twitterze fragment hymnu państwowego.
- Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy. Kimkolwiek jesteśmy, gdziekolwiek będziemy. 11 listopada 2018 w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie w samo południe będziemy wspólnie śpiewać hymn państwowy. Dołącz do nas! - napisała Kancelaria Prezydenta.
Dzień 11 listopada ustanowiony został uroczystym Świętem Niepodległości na mocy ustawy z dnia 23 kwietnia 1937 r. o Święcie Niepodległości. Święto to zostało zniesione po II wojnie światowej – w 1945 r., a następnie przywrócone ustawą z dnia 15 lutego 1989 r.