Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Niedziela z... opadami

Dziś temperatura maksymalna wyniesie od 3 st.C do nawet 12 st.C na krańcach południowo-wschodnich. Miejscami należy spodziewać się opadów deszczu, na północnym wschodzie, w centrum i na krańcach południowych także opadów deszczu ze śniegiem.

Deszcz
markusspiske - pixabay.com (wolna domena)

W niedzielę na zachodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu, na północnym wschodzie, w centrum i na krańcach południowych także opady deszczu ze śniegiem. W rejonach podgórskich i w górach opady śniegu. Na wschodzie możliwe burze z opadami małego gradu lub krupy śnieżnej. Wysokość opadów w czasie burz 10 mm. Wysoko w Tatrach przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm do 10 cm. Temperatura maksymalna od 3 st.C, 4 st.C nad morzem i w rejonach podgórskich Karpat, około 7 st.C w centrum i na zachodzie do 12 st.C na krańcach południowo-wschodnich. Wiatr słaby i umiarkowany, jedynie nad morzem dość silny, miejscami porywisty, z kierunków północnych. W czasie burz możliwe porywy do 70 km/h.

A w nocy?

W nocy na zachodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu i deszczu ze śniegiem, lokalnie na północy, w rejonach podgórskich i w górach także opady śniegu. Wysokość opadów na południu Małopolski 10 mm. Wysoko w Tatrach przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm do 10 cm. Temperatura minimalna od -2 st.C na zachodzie i w rejonach podgórskich, około 0 st.C w centrum do 4 st.C na południowym wschodzie. Spadek temperatury poniżej 0 st.C może miejscami spowodować oblodzenie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Wiatr słaby, na północy i nad morzem umiarkowany, miejscami porywisty, północno-zachodni i północny.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#pogoda #IMGW #Polska #prognoza

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
az
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo