"Narada wojenna" na granicy z Polską. Dowódca sił zbrojnych Ukrainy spotkał się z przedstawicielami NATO

Dowódca ukraińskich sil zbrojnych gen. Wałerij Załużny spotkał się 15 sierpnia z wysokimi rangą przedstawicielami NATO w nieujawnionym miejscu na granicy z Polską na "naradzie wojennej” – poinformował brytyjski dziennik „Guardian”. Jak podkreślono, nie było to zwyczajne spotkanie.

Walerij Załużny
https://twitter.com/yurapalyanytsia

„Załużny wziął ze sobą całe dowództwo w około 300-kilometrową podróż z Kijowa. Celem 5-godzinnego spotkania była pomoc w przeformułowaniu strategii wojskowej Ukrainy – na pierwszym miejscu znalazło się pytanie, co zrobić z zamierającym postępem ukraińskiej kontrofensywy, a także plany bitewne na wyczerpującą zimę oraz długoterminowa strategia

– podała gazeta.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. głównodowodzący połączonych sił zbrojnych NATO w Europie (SACEUR) generał Christopher Cavoli i dowódca brytyjskich sił zbrojnych admirał Tony Radakin.

„Źródła brytyjskie nie chcą dużo mówić o wyniku spotkania na granicy. Ale na Zachodzie są sygnały, że strategia (Ukrainy) zmieniła się w wyniku rozmów”

– przekazuje „Guardian”.

„Myślę, że (Ukraińcy) koncentrują się na froncie zaporoskim” – powiedziało dziennikowi źródło zaznajomione ze sprawą w związku z doniesieniami o najnowszych atakach na miasto Tokmak, które jest pierwszym etapem, pozwalającym siłom ukraińskim dotrzeć do Morza Azowskiego i przeciąć w ten sposób lądowy korytarz dostaw sił rosyjskich na Krym.

Według „Guardiana” zdjęcie przedstawiające Cavolego, Załużnego i Radakina w mundurach wojskowych na polskiej granicy świadczy o „ciepłych relacjach” między nimi.

 Źródło: Guardian, niezalezna.pl

 

bm
Wczytuję ocenę...
Komentarze (41)
Anonim 25.09.2023 15:40
ukraińcy tak się u nas szarogęsią niech jadą do Berlina
Anonim 25.09.2023 15:38
niech zeleński takie spotkania drugi raz organizuje w berlinie a od nas sie odwali
Anonim 25.09.2023 15:36
a dla czego spotkanie u nas niech to robią w berlinie
Anonim 23.09.2023 18:46
a Niemy? - plan to zasiedlenie Ukrainy migrantami z Włoch, Niemiec i Francji ! - emeryt warszawski
Anonim 23.09.2023 15:50
A ze strony polskiej ktoś był?
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo