Czwartek po południu przyniesie w większości kraju pogodną aurę. W pierwszych godzinach miejscami mogą jeszcze utrzymywać się zanikające mgły, które ograniczą widzialność nawet do około 300 metrów i lokalnie zwiększą zachmurzenie. Temperatura maksymalna wyniesie od około 4–6 st. C nad morzem do 8–10 st. C na przeważającym obszarze kraju. Najcieplej będzie na południowym zachodzie, gdzie termometry pokażą nawet 13 st. C. Wiatr pozostanie słaby, jedynie na północnym wschodzie okresami umiarkowany i porywisty, głównie z kierunku północno-zachodniego. Na południowym zachodzie będzie wiał z kierunków wschodnich lub będzie zmienny.
Dzień dobry w Czwartek! Dzień pogodny, rano mgły. Temp. max. od 4°C nad morzem do 13°C na południowym zachodzie. #Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie północno zachodni.#pogoda #imgw pic.twitter.com/Wb1Z0S8JbC
— IMGW-PIB METEO POLSKA (@IMGWmeteo) March 5, 2026
Noc z czwartku na piątek zapowiada się przeważnie bezchmurna lub z niewielkim zachmurzeniem. W wielu miejscach ponownie pojawią się mgły, które lokalnie mogą ograniczyć widzialność nawet do około 100 metrów i przynieść większe zachmurzenie. Temperatura minimalna spadnie do około -6 st. C miejscami na południu i na Ziemi Kieleckiej. W większości regionów kraju wyniesie od -4 do -1 st. C, a nad morzem około 1–2 st. C. Najchłodniej będzie w kotlinach karpackich, gdzie możliwe są spadki temperatury do -10 st. C, lokalnie około -8 st. C. Wiatr będzie słaby – na wschodzie północno-zachodni i północny, a w pozostałej części kraju zmienny z przewagą kierunków południowych i południowo-wschodnich.
Piątek rozpocznie ciepły weekend
Piątek zapowiada się jako dzień z przewagą słońca. Rano miejscami mogą jeszcze utrzymywać się zanikające mgły ograniczające widzialność do około 300 metrów, a w ich zasięgu pojawi się większe zachmurzenie. W ciągu dnia temperatura wzrośnie do 5–6 st. C nad morzem oraz od 10 do 13 st. C w większości regionów. Najcieplej ponownie będzie na południowym zachodzie, gdzie możliwe jest nawet 15 st. C. Wiatr na wschodzie pozostanie słaby i zmienny, natomiast na południu i zachodzie będzie słaby lub umiarkowany, głównie z kierunków południowego i południowo-zachodniego, lokalnie także wschodni.