Przekaż 1,5% na media Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy! Dowiedz się więcej »

Na wschodzie kraju - śnieg, na zachodzie - marznący deszcz

Dzisiejsze popołudnie zapowiada się ze słabymi opadami śniegu na wschodzie, natomiast na zachodzie z marznącym deszczem powodującym gołoledź. Termometry pokażą maksymalnie od 0 st. C do minus 5 st.

Śnieg
Tomasz Mrozek - niezalezna.pl

We wtorek synoptycy prognozują, że słońce okresowo będzie wyglądać zza chmur we wschodniej Polsce oraz w centrum kraju. Im bardziej na zachód tym więcej chmur. Miejscami, zwłaszcza na wschodzie, mogą się pojawić słabe opady śniegu. Na zachodzie, zwłaszcza w woj. dolnośląskim i lubuskim, śnieg będzie przechodził w deszcz ze śniegiem i marznący deszcz powodujący gołoledź.

IMGW wydał kolejne ostrzeżenia. Tym razem obejmują cały zachód kraju – od zachodnich powiatów woj. zachodniopomorskiego przez centrum wielkopolskiego po wschód woj. dolnośląskiego. Na tym obszarze marznące opady deszczu mogą się utrzymywać w nocy z wtorku na środę, w środę, a nie jest wykluczone że do czwartkowego poranka.

We wtorek po południu termometry pokażą minus 5 stopni Celsjusza na wschodzie kraju, około minus 2 w centrum, do maksymalnie 0 st. na krańcach zachodnich.

Wiatr na ogół będzie słaby, jedynie nad morzem i w górach porywisty, powieje z południowego wschodu.

A w nocy?

W nocy z wtorku na środę będzie dużo chmur. Od zachodu strefa opadów deszczu ze śniegiem i marznących opadów powodujących gołoledź na drogach. We wschodniej części Polski mogą wystąpić niewielkie opady śniegu.

Synoptycy wydali też ostrzeżenia przed gęstą mgłą dla południowo-wschodniej części Polski. Marznące mgły osadzające szadź i powodujące ograniczenie widzialności poniżej 200 metrów wystąpią w woj. małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim, na południu woj. lubelskiego i krańcach południowych Mazowsza.

W nocy temperatura na nizinach wyniesie minus 13 stopni Celsjusza, lokalnie może spaść do minus 15 stopni zwłaszcza na Podhalu. Mroźno będzie w woj. świętokrzyskim, lubelskim i małopolskim. W centrum kraju termometry pokażą minus 7 st. C., na zachodzie oraz nad morzem minus 2 st. C.

Na północy wiatr będzie słaby i porywisty południowo-wschodni, natomiast na południu zmienny.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#prognoza #pogoda #IMGW #Polska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
az
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo