Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

"Moje drogie matołki". Tymi słowami prezydent Wrocławia obraża proliferów

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk rozwiązuje pikietę fundacji Pro prawo do życia i zwraca się do jej uczestników skandalicznymi słowami. - Moje drogie matołki - słyszymy na nagraniu zamieszczonym przez niego w sieci.

Królowalodu / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)

Wczoraj, na progu Urzędu Miejskiego Wrocławia, naprzeciwko startującej Manify z okazji Dnia Kobiet, swoją pikietę rozpoczęli działacze fundacji Pro prawo do życia, którzy m.in. rozwinęli banery z hasłami „Aborterzy zabijają dzieci z zespołem Downa” oraz „Politycy decydują, aborterzy mordują”, a także zdjęciami dziecka z zespołem Downa i rozczłonkowanymi płodami.

Już po kilku minutach zgromadzenie, podczas którego odmawiano różaniec, zostało rozwiązane przez magistrat.

Nie jest to pierwsze takie rozwiązanie manifestacji tej fundacji. Straż Miejska Wrocławia tłumaczy, że w ten sposób egzekwowane są przepisy, które zabraniają eksponować w przestrzeni publicznej nieprzyzwoitych obrazów, za jakie uznawane są m.in. zdjęcia ludzkich zwłok czy martwych płodów.

Natomiast prezydent miasta mówi wprost: każda tego typu manifestacja będzie rozwiązywana, żeby nie narażać przechodniów na drastyczne zdjęcia martwych płodów.

W nagraniu, jakie udostępnił na swoim profilu na Facebooku, słyszymy skandaliczne słowa:

Zwrócę się do was pieszczotliwie, bo wy tego nie rozumiecie: moje drogie matołki. Wiecie gdzie jest istota sporu? Nie w tym, żeby głosić swoje poglądy, bo ja nie wnikam w kwestie aborcyjne i antyaborcyjne. Moim zadaniem jest pilnować, żeby ci wszyscy, którzy tędy przechodzą, żeby takich rzeczy nie oglądali i w waszym manifestowaniu nie brali udziału. Możecie sobie protestować prawie w dowolny sposób, ale nie naruszając wolności innych

- mówi.

Zobaczcie sami:

 

 Źródło: niezalezna.pl, tuwroclaw.com

 

#magistrat #Wrocław #pikieta #pro life

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wideo