Manifestacja #PoStroniePolski - zaprasza Antoni Macierewicz. „To Konstytucja jest tworem narodu”

31 lipca o godz. 12 pod siedzibą Trybunału Konstytucyjnego w Warszawie przy Al. Szucha odbędzie się manifestacja organizowana przez Kluby „Gazety Polskiej” pod hasłem „Po stronie Polski”. „Spotykamy się wszyscy przed Trybunałem Konstytucyjnym. Spotykamy się po to, żeby wesprzeć Polskę, żeby wesprzeć polską suwerenność, żeby wesprzeć polski system prawodawczy, który nie może być zależny od jakiejkolwiek zewnętrznej instytucji” – apeluje marszałek senior Antoni Macierewicz.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Telewizja Republika

Wielu Polaków chce okazać swoje wsparcie dla Polski w sporze z unijnymi instytucjami. 

Manifestacja ma związek z posiedzeniem Trybunał Konstytucyjnego, który rozpatrzy na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego zgodność z Konstytucją RP wybranych przepisów Traktatu o Unii Europejskiej.

Werdykt ten rozstrzygnie kwestię - czy prawo Unii Europejskiej może stać ponad prawem krajowym. Politycy opozycji mocno sprzeciwiają się wnioskowi premiera. W ich ocenie Polska powinna bezkrytycznie przyjmować wszystko, co próbują nam narzucać europejskie instytucje i kompletnie oddawać swoja niepodległość.

Ze skandalicznymi działaniami Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej nie zgadza się wielu polskich patriotów, którzy chcą okazać swoje wsparcie dla Polski.

Do uczestnictwa w manifestacji #PoStroniePolski zachęca marszałek senior Antoni Macierewicz:

Spotykamy się wszyscy przed Trybunałem Konstytucyjnym. Spotykamy się po to, żeby wesprzeć Polskę, żeby wesprzeć polską suwerenność, żeby wesprzeć polski system prawodawczy, który nie może być zależny od jakiejkolwiek zewnętrznej instytucji – z całym szacunkiem dla Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, z całym szacunkiem dla naszego uczestnictwa w UE – to jest zupełnie oczywiste. Konstytucja Rzeczpospolitej jest nadrzędna. To Konstytucja jest tworem narodu polskiego i naród polski będzie decydował, jakim prawom podlega.
- mówi marszałek senior Antoni Macierewicz.


 

 Źródło: niezalezna.pl

 

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo