Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Lokalna śliskość, opady śniegu i mgły utrudniają jazdę kierowcom

Lokalna śliskość w woj. warmińsko-mazurskim, opady śniegu w południowej i wschodniej Polsce oraz mgły mogą utrudniać jazdę kierowcom – poinformowała GDDKiA w porannym komunikacie. Zapewniła, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne.

zdj. ilust.
pixabay.com

Lokalna śliskość występuje w woj. warmińsko-mazurskim na dk 16 odc. Ełk – gr. z woj. podlaskim. Natomiast opady śniegu występują na terenie województw: podlaskiego, lubelskiego, warmińsko-mazurskiego, podkarpackiego i mazowieckiego.

Mgła ogranicza widzialność w województwach: małopolskim, lubelskim, łódzkim i zachodniopomorskim.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Na sieci dróg krajowych pracuje 267 pojazdów do zimowego utrzymania.

GDDKiA przekazała, że w dzień będzie zachmurzenie umiarkowane i duże, na wschodzie gdzieniegdzie słabe opady śniegu. Rano zanikająca marznąca mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów.

Temperatura maksymalna od minus 4 st.C. w rejonach podgórskich, ok. 0 st.C. w centrum i na północy, do 2 st.C. nad morzem; w rejonach podgórskich Karpat ok. minus 9 st.C. Wiatr słaby, nad morzem i na południowym wschodzie umiarkowany, z kierunków północnych i zachodnich.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

#Polska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mg
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo