Agnieszka Ścigaj była pytana w Polskim Radiu 24, czy wyobraża sobie sytuację, że zagłosowałaby w Sejmie za nowym rządem Mateusza Morawieckiego.
"Wyobrażam sobie taką sytuację. Wyobrażam sobie sytuację, w której rząd pana Mateusza Morawieckiego pokazuje dobre kandydatury rokujące na dobrą i zgodną dyskusję, dialog nie tylko z politykami innych ugrupowań, ale przede wszystkim z zewnętrznym środowiskiem, z organizacjami pozarządowymi, z różnymi grupami społecznymi, na temat tworzenia prawa"
- odpowiedziała.
"Wyobrażam sobie, że podniosę rękę za premierem, którzy rzeczywiście gwarantuje pewne punkty programowe, które my zawarliśmy w porozumieniu (wyborczym pomiędzy PSL a Kukiz'15), które dla nas są absolutnie kluczowe"
- podkreśliła.
Dodała, że zarówno Kukiz'15, jak i PSL są otwarte na dialog.
Dopytywana, czy doświadczenia związane z pełnieniem urzędu premiera przez Morawieckiego są na tyle dobre, żeby powiedzieć, że daje mu się kredyt zaufania, odpowiedziała:
"Poczekamy na propozycje, na expose".
Podkreśliła też, że zarówno ona, jak i PSL, głosowali za ustawami poprawiającymi życie polskich rodzin.
 
                        
        
        
        
         
                         
                         
                         
             
             
             
             
            ![Taksówka stoczyła się na ruchliwą ulicę. W środku nie było kierowcy! [WIDEO]](https://files.niezalezna.tech/images/upload/2025/10/30/n_1a44aebd094f0fc81bba0d96fe7711c4f8ec41156a0deaab9a09760119b0681d_c.jpg?r=1,1) 
             
            