Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »
Z OSTATNIEJ CHWILI
Izba Reprezentantów przegłosowała pakiet pomocowy dla Ukrainy o wartości 60,8 mld dolarów • • •

Ks. Olszewski bez kontaktu z adwokatem. Suski: To łamanie prawa, nawet mordercy mają taką możliwość

"Oni mają koncepcję wspierania silnych, bogatych. A tych, którzy chcą pomagać osobom pokrzywdzonym, trzeba karać, ścigać, zamykać do więzienia i nawet nie dać kontaktu z adwokatem" - mówił o koalicji 13 grudnia Marek Suski (PiS) w Telewizji Republika, komentując sprawę zatrzymania księdza Michała Olszewskiego. Suski w rozmowie z Michałem Rachoniem podkreślił, że nie ma wobec księdza zarzutów, że nie realizował zadań, na które pozyskiwał środki z Funduszu Sprawiedliwości.

Marek Suski
printscreen - Telewizja Republika

Jak informowała dzisiejsza "Gazeta Polska Codziennie", mecenas Krzysztof Wąsowski, obrońca zatrzymanego księdza Michała Olszewskiego wciąż nie ma kontaktu ze swoim klientem. "Prokuratura nadal nie odpowiedziała na moje wnioski złożone jeszcze w piątek, w tym te dotyczące dostępu do pełnych akt sprawy. Powiedziano mi, że mam się dowiadywać w środę, a w czwartek mija termin złożenia zażalenia na areszt. Zostanie więc w najlepszym wypadku 24 godziny na jego przygotowanie" - mówił gazecie Wąsowski.

O sprawę pytany był w Telewizji Republika poseł Marek Suski. "To jest kolejne łamanie prawa, jeżeli adwokat nie ma prawa do kontaktu ze swoim adwokatem. To nawet mordercy mają taką możliwość" - odparł Suski.

Podkreślił, że wobec księdza Olszewskiego nie ma zarzutów, że nie realizował zadań, które mu powierzono. "Nie ma zarzutu, że pieniądze, które na ten cel przeznaczono były wydawane w nienależyty sposób. Jest zarzut, że państwo polskie przeznaczało pieniądze dla księży, którzy budowali ośrodek pomocy dla osób, które mają problemy, ze względu na popełnione na ich szkodę przestępstwa" - przypomniał Suski.

A jednocześnie zamyka się tego księdza. Składa się tezy, chce się uchylać immunitety tym, którzy wspierali tę inicjatywę, a z drugiej strony słyszę... zapowiedź amnestii dla tych, którzy zostali skazani prawomocnymi wyrokami. To pokazuje różnicę podejścia do obywateli

– dodał.

Zdaniem Suskiego rząd Zjednoczonej Prawicy charakteryzował się próbą wyjścia z pomocą do słabszych obywateli, którzy nie z własnej winy popadli w tarapaty. Inny pomysł na działania ma według niego Koalicja 13 grudnia. "Oni mają koncepcję wspierania silnych, bogatych. A tych, którzy chcą pomagać osobom pokrzywdzonym trzeba karać, ścigać, zamykać do więzienia i nawet nie dać kontaktu z adwokatem" - narzekał Suski.


Ksiądz Michał Olszewski SCJ, sercanin, kieruje fundacją Profeto. Fundacja ze środków Funduszu Sprawiedliwości buduje ośrodek Archipelag dla osób, które były ofiarami przestępstw i doświadczyły przemocy, a więc zgodnie z celami, jakie realizowane powinny być z Funduszu.

Oglądaj Telewizję Republika na żywo:

 Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

 

#Marek Suski #Michał Rachoń #księża Sercanie #ks. Michał Olszewski sCJ #bezprawie Tuska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo