Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Znęcał się nad rodzicami. Groził, że ich spali...

Policjanci z Gostynina zatrzymali 34-letniego mężczyznę podejrzanego o stosowanie przemocy wobec swoich rodziców. Agresor, będąc pod wpływem alkoholu, groził im pobiciem, spaleniem domu i żądał pieniędzy. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące. Grozi mu nawet osiem lat pozbawienia wolności.

policja
Policja - Policja

Do zatrzymania 34-latka doszło kilka dni temu, gdy policjanci zostali wezwani na interwencję domową. Na miejscu zastali 66-letnią kobietę i jej 72-letniego męża - poinformował we wtorek mł. asp. Paweł Klimek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie.

"Małżeństwo oświadczyło, że ich 34-letni syn, będąc pod działaniem alkoholu groził im pobiciem, spaleniem domu oraz używał wobec nich wulgaryzmów. Na koniec zażądał od nich pieniędzy na zakup alkoholu"

– przekazał rzecznik. Jak podkreślił, zebrany w sprawie materiał dowodowy dał podstawy, aby przedstawić zatrzymanemu zarzuty, dotyczące znęcania się nad najbliższymi.

Jak dodał policjant: "Sąd Rejonowy w Gostyninie, na wniosek policji i prokuratury, zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres dwóch miesięcy. 34-latkowi grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności".

Jak podkreślił, "przemoc w rodzinie jest przestępstwem ściganym przez prawo", przy czym "każdy, kto wie, że osobie z jej otoczenia dzieje się krzywda, powinien stanowczo reagować i powiadomić odpowiednie instytucje". Zwrócił jednocześnie uwagę, że skutecznym narzędziem ochrony osób doznających przemocy jest procedura "Niebieskiej Karty".

"Jeśli zachodzi podejrzenie, że osoba jest dotknięta przemocą, przedstawiciel jednej z pięciu służb: oświaty, służby zdrowia, policji, pomocy społecznej, gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, wszczyna procedurę 'Niebieskiej Karty'"

– przypomniał mł. asp. Klimek. Zaznaczył, iż jest to "skoordynowany system pomocy dla osób, które doznają przemocy domowej".

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#mazowieckie #kryminalne #Polska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

az
Wczytuję ocenę...
Wideo