Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Znęcał się na zwierzętami, które hodował. Grozi mu 5 lat więzienia

Nawet 5 lat więzienia grozi mieszkańcowi gminy Zabrodzie za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna nienależycie sprawował opiekę nad bydłem. W jego gospodarstwa funkcjonariusze policji znaleźli 3 padłe krowy oraz kilka w stanie skrajnego wyczerpania i niedożywienia. Informację przekazała w poniedziałek podinsp. Katarzyna Kucharska z mazowieckiej policji.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/6151189

W miniony czwartek oficer dyżurny wyszkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednym z gospodarstw na terenie gminy Zabrodzie jest padłe bydło. Na miejsce pojechali policjanci, którzy po wejściu na teren poczuli silny odór padliny.

Natychmiast sprawdzili budynki gospodarcze, w których trzymane były zwierzęta należące do 64-letniego gospodarza.

"Niestety ich oczom ukazał się przerażający widok. W budynku były trzy padłe sztuki bydła w stanie znacznego rozkładu oraz pięć żywych, bez dostępu do wody i odpowiedniej ilości jedzenia"

- przekazała Kucharska.

Zwierzęta stały w odchodach, były zaniedbane i niedożywione. Na miejsce została skierowana grupa dochodzeniowo-śledcza, technik kryminalistyki, którzy wykonywali czynności pod nadzorem prokuratury. Pojawili się też przedstawiciele Inspekcji Weterynaryjnej i Urzędu Gminy Zabrodzie.

"Padłe zwierzęta, z uwagi na ich znaczny stopień rozkładu, zostały przekazane do natychmiastowej utylizacji, natomiast decyzją Inspekcji Weterynaryjnej żywe zwierzęta, tj. pięć sztuk bydła i dwa psy zostały gospodarzowi odebrane i umieszczone w bezpiecznym miejscu"

- zaznaczyła policjantka.

64-letni mieszkaniec gminy Zabrodzie, zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt, odpowie teraz za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu do 5 lat więzienia. Sąd podjął decyzję, że najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

 Źródło: niezależna.pl, PAP

 

#znęcanie #zwierzęta #Polska #mazowieckie #bydło

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
az
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo