Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Wypadek na Mokotowie. Nie żyje kolejna osoba

Wczoraj zmarł drugi uczestnik wypadku, do jakiego doszło w dniu 22 listopada 2023 roku na skrzyżowaniu Alei Wilanowskiej i ul. Rodziny Hiszpańskich w Warszawie, o czym poinformował dziś rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Szymon Banna.

Policja
Polska Policja - fot. policja.gov.pl

Prokurator Banna zaznaczył, że prowadząca śledztwo w tej sprawie Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów poleciła przewiezienie zwłok zmarłego mężczyzny, kierującego bmw uczestniczącym w wypadku, do Zakładu Medycyny Sądowej celem przeprowadzenia sekcji zwłok.

To druga osoba, która zmarła po wypadku na Mokotowie. W poniedziałek prokurator przekazał, że w szpitalu zmarł jeden z pasażerów bmw. W tym przypadku również zlecono sekcję zwłok.

Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest przez Prokuraturę Rejonową Warszawa-Mokotów Warszawie.

"Śledztwo zostało wszczęte w sprawie spowodowania wypadku, w którym co najmniej jedna osoba odniosła ciężki uszczerbek na zdrowiu. Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalenia przebiegu zdarzenia, trwają zabezpieczenia nagrań monitoringu z miejsca zdarzenia oraz jego okolic oraz przesłuchania świadków"

– wyjaśnił rzecznik prokuratury.

"Z informacji posiadanych przez prokuraturę wynika, że na skutek zdarzenia zmarła jedna osoba (pasażer samochodu osobowego uczestniczącego w wypadku). Do śmierci doszło w szpitalu. Planowane jest przewiezienie ciała zmarłego mężczyzny do Zakładu Medycyny Sądowej w Warszawie celem przeprowadzenia jego sekcji zwłok" - przekazał prok. Banna.

Tragiczny wypadek...

Do wypadku doszło w środę, 22 listopada, przed godziną 12. W alei Wilanowskiej przy ulicy Rodzin Hiszpańskich, doszło do zderzenia samochodu osobowego marki BMW z autobusem miejskim. Siedem osób zostało rannych, w tym trzy osoby z samochodu osobowego są nieprzytomne - powiedział wtedy st. asp. Bogdan Smoter ze stołecznej straży pożarnej.

Strażak dodał, że ranne zostały cztery osoby jadące bmw.

"Trzy osoby są nieprzytomne, jedna była przytomna, kontaktowa. Zostali przekazani zespołom ratownictwa medycznego. W autobusie ranne zostały trzy osoby, w tym kierowca autobusu"

– przekazał strażak.

Rzecznik Miejskich Zakładów Autobusowych Adam Stawicki przekazał, że - najprawdopodobniej - kierowca samochodu osobowego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i wjechał w autobus. Potwierdził, że w autobusie ranne zostały trzy osoby.

"Kierowca autobusu jest potłuczony ale nie wymagał opieki lekarskiej ani psychologicznej. Dwóch pasażerów zostało przewiezionych do szpitala" - dodał. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Mokotów #Warszawa #wypadek

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
az
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo