Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Uciekał przed policją, bo bał się utraty prawa jazdy. Wjechał w... inny radiowóz!

31-latek postanowił, iż lepsza od zatrzymania się do kontroli, będzie... ucieczka. Nie przewidział jednak, że podczas ucieczki, drogę zablokuje mu... inny policyjny radiowóz. Mężczyzna został zatrzymany przez kluczborską policję, a grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności.

kluczbork.policja.gov.pl

Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek. Pełniący służbę w podkluczborskiej miejscowości policjanci drogówki zauważyli audi, które na terenie zabudowanym przekroczyło dozwoloną prędkość.

Kierowca samochodu nie zatrzymał się do kontroli pomimo sygnałów policjantów. Zawrócił na terenie przypadkowej posesji, a następnie rozpoczął ucieczkę w kierunku Kluczborka. Za nim ruszył radiowóz policji. Przez cały czas pościgu, który przebiegał w terenie zabudowanym, kierujący audi jechał z prędkością przekraczającą 100 km/h, łamiąc przy okazji szereg przepisów bezpieczeństwa drogowego.

Pościg zakończył się na rondzie w Kluczborku, gdzie uciekinier wjechał w... blokujący mu drogę oznakowany radiowóz! Przebywający w radiowozie policjanci z ogólnymi potłuczeniami zostali przewiezieni do szpitala. Obok kierującego 31-latka w samochodzie był 17-letni pasażer. Kierujący pojazdem był trzeźwy i podobnie jak pasażer nie odniósł żadnych obrażeń. Jak tłumaczył, uciekał, bo bał się konsekwencji przekroczenia prędkości i utraty prawa jazdy.

Teraz sprawa trafi do sądu. Za niezatrzymanie się do kontroli grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Dodatkowo odpowie za szereg wykroczeń popełnionych w czasie ucieczki. 

[polecam:https://niezalezna.pl/472830-jechal-pijany-bez-prawa-jazdy-i-uderzyl-w-radiowoz

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Opolskie #Polska #kryminalne #wypadek

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
az
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo