Przekaż 1,5% na media Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy! Dowiedz się więcej »

Rodzice znęcali się nad trójką małych dzieci

Jak informuje lubelska policja, sąd zadecydował o umieszczeniu w placówce opiekuńczo-wychowawczej trójki dzieci w wieku od 2 do 6 lat z gminy Chełm, których rodziców prokuratura podejrzewa o znęcanie się nad nimi.

Policja
Polska Policja - fot. policja.gov.pl

Jak podała kom. Ewa Czyż z KMP w Chełmie, zgłoszenie o awanturze domowej w jednej z miejscowości na terenie gminy policja otrzymała w nocy z poniedziałku na wtorek. Na miejscu mundurowi zastali 25-letnią kobietę i jej 30-letniego męża, którzy byli pod działaniem alkoholu.

"Pod ich opieką przebywało troje małoletnich dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Pomimo nocnej pory dzieci jeszcze nie spały. W domu panował bałagan i było zimno"

– poinformowała Czyż.

Medycy przebadali dzieci i uznali, że nie wymagały one hospitalizacji. Zostały przekazane do placówki opiekuńczo-wychowawczej.

"Policjanci zatrzymali małżeństwo. Ustalili, że dzieci były ofiarami przemocy domowej polegającej na zaniedbywaniu przez rodziców"

– przekazała policjantka.

Wczoraj 25-latka i 30-latek zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty znęcania się nad dziećmi. Zadecydowano o objęciu ich dozorem policji, zakazem zbliżania się i kontaktowania z dziećmi. Dzieci – decyzją sądu – zostały umieszczone w placówce opiekuńczo-wychowawczej.

Za znęcanie się fizycznie lub psychicznie nad osobą nieporadną ze względu na wiek grozi do 8 lat więzienia.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Lubelskie #Polska #kryminalne

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
az
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo