Przechowywali narkotyki w... bojlerze na wodę. Policja znalazła 8 kg marihuany

Policjanci z Gdańska zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o uczestnictwo w obrocie znaczną ilością narkotyków. Wskutek przeszukania posesji na terenie gdańskiego Wrzeszcza znaleziono prawie 8 kg marihuany ukrytej w 100-litrowym bojlerze na wodę. Mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności - nawet do 12 lat.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/DavidCardinez

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Gdańsku w niedzielę zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o uczestnictwo w obrocie znaczną ilością narkotyków.

"Policjanci podczas przeszukania jednej z posesji w Gdańsku Wrzeszczu ujawnili i zabezpieczyli narkotyki, które przechowywane były w 100-litrowym bojlerze na wodę, w pobliżu garażu należącego do jednego z zatrzymanych"

- przekazała funkcjonariuszka zespołu prasowego KWP w Gdańsku mł. asp. Anna Banaszewska-Jaszczyk.

Dodała, że na miejscu zatrzymano dwóch mężczyzn: 35- i 34-latka.

"Zabezpieczone środki przekazane zostały przez policjantów biegłemu sądowemu do dalszych badań, a ujawniona przez policjantów gotówka, na poczet przyszłych kar"

- powiedziała Banaszewska-Jaszczyk.

Mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty uczestnictwa w obrocie znaczną ilością narkotyków. Sąd przychylił się też do prokuratorskiego wniosku i zastosował wobec nich trzymiesięczny tymczasowy areszt.

Za uczestnictwo w obrocie narkotykami grozi kara 8 lat więzienia, jeżeli przedmiotem czynu jest znaczna ilość, wówczas kara wynosi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#kryminalne #narkotyki #areszt #Polska #Pomorskie #Gdańsk

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo