Porwali i zgwałcili nastolatkę

Do sądu skierowano akt oskarżenia przeciwko dwóm osobom, które odpowiedzą za ubiegłoroczne porwanie i brutalne zgwałcenie 14-letniej dziewczynki w Poznaniu. Oprawcom, czyli Paulinie K. i Alanowi O. grozi od pięciu do 15 lat więzienia - tak wynika z informacji przekazanych dziś przez prokuraturę.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/Counselling

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak poinformował, że w poniedziałek śledczy skierowali do poznańskiego sądu okręgowego akt oskarżenia przeciwko Paulinie K. i Alanowi O., którzy odpowiedzą za uprowadzenie i późniejsze brutalne zgwałcenie małoletniej pokrzywdzonej.

Do zdarzenia doszło 22 lipca ub. roku. Wówczas to matka 14-letniej dziewczynki zgłosiła się na komisariat i powiedziała, że jej córka została zabrana samochodem spod jednego z marketów na osiedlu Przyjaźni, na poznańskich Winogradach. Po ok. dwóch godzinach poszukiwań 14-latkę odnaleziono w Złotnikach koło Poznania.

Prokuratora przedstawiła 39-letniej wówczas Paulinie K. i 17-letniemu Alanowi O. zarzuty dotyczące uprowadzenia, pozbawienia wolności i brutalnego zgwałcenia małoletniej pokrzywdzonej, a także utrwalania telefonami komórkowymi treści pornograficznych.

"Podejrzana odpowie przed sądem także za prowadzenie samochodu bez uprawnień oraz groźby wrzucenia do bagażnika i pobicia adresowane wobec nieletniego znajomego pokrzywdzonej"

- wskazał prok. Wawrzyniak.

"Oskarżeni częściowo przyznali się do winy, każde umniejszając swój udział w zarzucanych im przestępstwach"

- dodał prokurator.

Według prokuratury 14-latka została wciągnięta do samochodu kierowanego przez Paulinę K. W zdarzeniu brali udział także Alan O. i troje nieletnich. Jak ustalili śledczy, po przewiezieniu do Złotnik 14-latka była poniżana i została zgwałcona ze szczególnym okrucieństwem.

"Wszystkie osoby biorące udział w tym okrutnym traktowaniu pokrzywdzonej, nagrały jego przebieg telefonami komórkowymi. Jej cierpienia przerwali policjanci, którzy zawiadomieni o jej uprowadzeniu, podjęli skuteczną akcję poszukiwawczą i zatrzymali jej oprawców. Według ustaleń śledztwa, motywem ich działania była kwestia związana ze zwrotem przez pokrzywdzoną 20 zł za uszkodzoną grzałkę w e-papierosie"

- opisał prok. Wawrzyniak.

Paulina K. i Alan O., od dnia zatrzymania są tymczasowo aresztowani. Grozi im od pięciu do 15 lat więzienia.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#gwałt #nastolatka #areszt #Polska #kryminalne #wielkopolskie

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo