Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Ponad 1,5 kg narkotyków zakopanych w ziemi

Policja zabezpieczyła ponad 1,5 kg marihuany, która była zakopana na jednej z posesji w gminie Złotów (woj. wielkopolskie). Zatrzymany 44-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Grozi mu nawet lat 10 więzienia.

Policja, pościg
Policja Śląska - fot. policja.gov.pl

Oficer prasowy KPP w Złotowie asp. Damian Pachuc poinformował, że policjanci z wydziału kryminalnego złotowskiej jednostki zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 44-letniego mieszkańca gminy Złotów, który według posiadanych przez nich informacji miał posiadać znaczną ilość narkotyków.

Policjanci udali się na posesję mężczyzny, gdzie przeprowadzili przeszukanie. Do działań zaangażowany został także przewodnik psa służbowego wraz z czworonogiem do wykrywania narkotyków z Zakładu Karnego w Czarnem.

"W trakcie prowadzenia czynności okazało się, że podejrzenia policjantów były słuszne. Mieszkaniec gminy na swojej działce zakopał znaczne ilości narkotyków. Łącznie wykopano ponad 1,5 kg zielonego suszu, który po sprawdzeniu okazał się marihuaną"

– podkreślił Pachuc.

Dodał, że zgromadzony materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi przedstawić zatrzymanemu 44-latkowi zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Sąd aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#policja #narkotyki #wielkopolskie #Polska #kryminalne

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

az
Wczytuję ocenę...
Wideo