Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Pogryzł swoje kilkumiesięczne dziecko

Do aresztu trafił 31-letni mieszkaniec Olsztyna, który pogryzł... swojego 3-miesięcznego syna. Matka chłopca, która nie sprawowała należytej opieki, ma dozór policji.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/Rainer_Maiores

Jak poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Daniel Brodowski, postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Olsztyn Północ w Olsztynie.

"Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego w środę ojciec 3-miesięcznego dziecka 31-letni Patryk A. usłyszał zarzut fizycznego znęcania się nad synem, czyli spowodowania obrażeń ciała poprzez gryzienie m.in. po rękach i nogach. Dziecko w wyniku tego działania doznało obrażeń ciała. Podejrzany przesłuchany przez prokuratora nie przyznał się do przedstawionego mu zarzutu. Złożył wyjaśnienia i są one przedmiotem dalszych czynności"

- podkreślił prokurator Brodowski.

W czwartek Sąd Rejonowy w Olsztynie uwzględniając wniosek prokuratura zastosował wobec ojca dziecka areszt na trzy miesiące.

W tej sprawie zarzuty przedstawiono także matce dziecka 31-letniej Katarzynie K. Usłyszała ona zarzut narażenia syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Jak ustalono, zamiast opiekować się dzieckiem, matka była poza domem i w tym czasie piła alkohol, mając 2 promile. Prokurator zastosował wobec kobiety dozór policji.

O szokującej sytuacji w tej rodzinie zawiadomiła policję rodzina niemowlaka. Obecnie chłopiec przebywa pod jej opieką.

Jak przekazał prokurator, podjęto kroki zmierzające do ograniczenia lub pozbawienia władzy rodzicielskiej rodziców a śledztwo jest w toku.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#warmińsko-mazurskie #Olsztyn #Polska #dziecko #kryminalne

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

az
Wczytuję ocenę...
Wideo