Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Oszukiwali "na legendę". Szefowie gangu aresztowani

Policjanci z Ochoty zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy podejrzanych o oszustwa oraz kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Straty, które ponieśli pokrzywdzeni, oszacowane zostały na 250 tys. złotych.

policja
Zdjęcie ilustracyjne - Pixabay
"Podejrzani wykorzystywali w rozmowach telefonicznych metodę na tzw. legendę, podając się za pracowników banku"

– przekazał st. post. Rafał Wieczorek z komendy w Ursusie.

Skłaniali swoje ofiary do przekazywania im oszczędności.

Kryminalni z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu z Komendy na Ochocie o godz. 6 zapukali do drzwi mieszkania w Kręczkach. Z zebranych informacji wynikało, że tam mają przebywać mężczyźni kierujący grupą przestępczą. Obaj zostali obezwładnieni i zatrzymani.

"Policjanci znaleźli na miejscu telefony komórkowe oraz karty SIM mogące mieć związek z ich przestępczą działalnością" - przekazał st. post. Rafał Wieczorek.

Po przewiezieniu do komendy przy ul. Opaczewskiej zatrzymani usłyszeli zarzuty związane z kierowaniem i czynnym udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się rekrutacją oszustów i pozyskiwaniem pieniędzy. Grozi im za to do 8 lat więzienia.

W październiku 2023 roku policjanci z Ochoty zatrzymali 3 innych członków tej grupy, którzy również decyzją sądu zostali osadzeni w areszcie.

W toku tej sprawy policjanci odzyskali 50 tys. złotych przekazanych w wyniku oszustwa.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała wniosek do sądu o tymczasowy areszt dla obu mężczyzn, a sąd się do niego przychylił.

To już trzecia w ostatnim czasie sprawa oszustw z wykorzystaniem metody "na legendę", która dzięki zaangażowaniu i intensywnej pracy naszych policjantów doprowadziła do aresztowania 7 podejrzanych.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#gang #oszustwo #areszt #Warszawa

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mm
Wczytuję ocenę...
Wideo