Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Nie mogła skontaktować się z matką, więc wezwała sąsiadów. Było za późno

52-latek i jego 78-latnie matka zmarli w jednym z mieszkań w Koninie. Według służb doszło do tego w skutek zatrucia czadem. Urządzenia pomiarowe przybyłych na miejsce strażaków wykazały obecność tlenku węgla w pomieszczeniach i w kotłowni budynku

Strażacy w akcji
pixabay.com

Jak powiedział w piątek oficer prasowy KM PSP w Koninie st. kpt. Sebastian Andrzejewski, "strażacy otrzymali zgłoszenie dotyczące zatrucia czadem w budynku mieszkalnym przy ul. Przedziałki w Koninie".

Na miejsce policja przyjechała równocześnie z zespołem ratownictwa medycznego. "W środku znajdowały się dwie nieprzytomne osoby, kobieta i mężczyzna. Na miejscu dość długo prowadzona była resuscytacja krążeniowo-oddechowa, niestety życia tych osób nie udało się uratować" – powiedział.

Urządzenia pomiarowe wykazały obecność tlenku węgla w pomieszczeniach i w kotłowni budynku.

Asp. Maria Baranowska z Komendy Miejskiej Policji w Koninie powiedziała, że ofiary to 52-letni mężczyzna i jego 78-letnia matka.

Dodała, że mężczyzna opiekował się matką. Córka kobiety nie mogła się skontaktować z 78-latką, więc zatelefonowała do sąsiadów i poprosiła ich, by sprawdzili, co się dzieje w domu; wówczas wezwano służby.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#czad #tlenek węgla #zatrucie #straż pożarna

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Wideo