Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Lokalny polityk Nowej Lewicy wpadł w ręce CBA. Usłyszał już zarzuty. Znamy SZCZEGÓŁY

Zatrzymanemu przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w środę zastępcy burmistrza Nowogardu (woj. zachodniopomorskie) postawiono zarzuty żądania i przyjmowania korzyści o charakterze seksualnym - wynika z ustaleń Polskiej Agencji Prasowej. Sprawa ma dotyczyć pierwszego z-cę burmistrza Nowogardu, Jarosława H., dawniej związanego z SLD (obecnie z Nową Lewicą).

cba.gov.pl

Zatrzymany mężczyzna jest jednym z dwóch zastępców burmistrza Nowogardu Roberta Czapli, obowiązki pełni od 24 września 2021 r. Nadzorująca śledztwo CBA Prokuratura Regionalna w Szczecinie wniosła do sądu o trzymiesięczny areszt dla wiceburmistrza.

Zespół prasowy CBA poinformował w czwartek Polską Agencję Prasową, że zatrzymania dokonali funkcjonariusze szczecińskiej delegatury Biura. Przeszukali też szereg miejsc, m.in. mieszkanie zatrzymanego, siedzibę Urzędu Miejskiego w Nowogardzie oraz biura Zarządu Budynków Komunalnych w tym mieście.

Agenci szukali dokumentów oraz nośników danych z informacjami związanymi z śledztwem. Znaleźli też amunicję do broni palnej, na którą zatrzymany nie miał zezwolenia - zaznaczył zespół.

"Zatrzymanego doprowadzono do prokuratury, gdzie został mu ogłoszony zarzut żądania korzyści osobistej o charakterze seksualnym, a wobec jej odmowy, przyjęcia korzyści majątkowej w zamian za zachowanie stanowiące naruszenie przepisów prawa. Nadto usłyszał kolejny zarzut w związku z przyjmowaniem korzyści osobistej o charakterze seksualnym w związku z pełnioną funkcją"

- przekazał zespół.

Zarzucono mu też posiadanie amunicji bez wymaganego zezwolenia - zaznaczył w rozmowie z Polską Agencją Prasową zespół prasowy CBA.

W środę zatrzymanie wiceburmistrza przez CBA potwierdził rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Szczecinie prok. Marcin Lorenc. Informując o zarzutach korupcji wobec zatrzymanego zaznaczył, że sprawa rozwija się i planowane są w niej kolejne czynności.

 Źródło: niezależna.pl, PAP

 

#kryminalne #Polska #zatrzymanie #CBA

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

az
Wczytuję ocenę...
Wideo