Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Dyrektor przegrał pół miliona ze szkolnej kasy u bukmachera. Pójdzie do więzienia

Na dwa lata i 10 miesięcy więzienia został skazany Tomasz G. były dyrektor jednej ze szkół średnich w Busku-Zdroju. Mężczyzna był oskarżony o przywłaszczenie ponad 500 tys. złotych ze zbiórek uczniowskich. W sądzie tłumaczył, że był uzależniony od hazardu, a pieniądze wydał na zakłady bukmacherskie.

Wyrok sądu
Filip Błażejowski - Gazeta Polska

Wyrok zapadł przed Sądem Okręgowym w Kielcach. "Oskarżony przyznał się, że przywłaszczył pieniądze i wykorzystał je na własne potrzeby. Związane to było z uzależnieniem od hazardu" – zwróciła uwagę sędzia Bożena Gawrońska. Sąd uwzględnił na korzyść oskarżonego to, że zgłosił się na policję, nie utrudniał postępowania karnego i w znacznej części przyznał się do winy. Sędzia Gawrońska zwróciła także uwagę, że Tomasz G. "wyraził skruchę i rozpoczął niewielką spłatę zadłużenia na rzecz oskarżonych".

Mężczyźnie groziło do 20 lat więzienia. Sędzia Gawrońska zaznaczyła, że wymierzona kara jest niewysoka, aby "dać oskarżonemu możliwość spłaty i kontynuowania naprawienia szkody wobec pokrzywdzonych".

Tomasz G. został zatrzymany w 2022 roku. Śledczy ustalili, że mężczyzna, pełniąc funkcję dyrektora jednej ze szkół średnich w Busku-Zdroju, przywłaszczył pieniądze wpłacone na planowane wycieczki szkolne i stanowiące środki tzw. rady rodziców, w łącznej kwocie ponad 500 tys. zł.

W trakcie procesu mężczyzna przyznał, że był uzależniony od hazardu, a szkolne fundusze wydał na zakłady bukmacherskie. Pieniądze wpływały do niego od 2019 roku. Były przekazywane przez wychowawców i uczniów. Miały zostać przeznaczone na wycieczki, które ze względu na lockdown zostały zawieszone.

Dodatkowo dyrektor miał oszukać Kuratorium Oświaty w Kielcach i dwóch pokrzywdzonych na kwotę 20 tys. zł przy zawieraniu umowy pożyczki z Funduszu Świadczeń Socjalnych oraz kolejną osobę na kwotę 6 tys. zł w związku z zawarciem z nim dwóch umów pożyczek. Wyrok nie jest prawomocny.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#sąd #wyrok #dyrektor szkoły #oświata #kryminalne

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo