Rząd w tajemnicy przygotowuje przyjęcie masowej fali migrantów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Decyzja w sprawie ewentualnego aresztowania Karpińskiego jeszcze dziś

Jeszcze we wtorek Sąd Rejonowy Katowice-Wschód ogłosi decyzję dotyczącą wniosku prokuratury o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec podejrzanego o korupcję Włodzimierza Karpińskiego - sekretarza m.st. Warszawy, b. prezesa miejskiej spółki MPO i b. ministra skarbu w rządzie PO.

Aresztowanie - zdjęcie ilustracyjne
lubelska.policja.gov.pl

O zastosowanie wobec podejrzanego aresztu wnioskowała prokuratura, tłumacząc to m.in. wysokim - w ocenie śledczych - prawdopodobieństwem popełnienia zarzucanego mu czynu oraz koniecznością zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania.

Posiedzenie katowickiego sądu, podczas którego rozpatrywany jest wniosek prokuratury, rozpoczęło się we wtorek około 19.00. Posiedzenie jest zamknięte dla mediów, jednak dziennikarze mogli obserwować wnętrze sali sądowej z zewnątrz, przez okno. Przed sądem występowali Karpiński i jego pełnomocnik oraz prokurator.

Około 21.00 zakończyło się posiedzenie z udziałem stron. Jak poinformowali dziennikarzy wychodzący z budynku sądu przedstawiciele prokuratury, decyzja sądu ma być ogłoszona około 23.00.

Śledczy zarzucają Włodzimierzowi Karpińskiemu (zgodził się na podawanie nazwiska) dotyczący "przyjęcia korzyści majątkowej w związku ze zmianą specyfikacji istotnych warunków zamówień publicznych i przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie prawie 5 mln zł".

Według informacji prokuratury, podejrzany nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Włodzimierz Karpiński #afera śmieciowa #Platforma Obywatelska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mt
Wczytuję ocenę...
Wideo