Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Był pełnomocnikiem marszałka z PO. Skazano go za pedofilię. Wiemy, co z posadką w Urzędzie Marszałkowskim

Krzysztof F. został odwołany z funkcji w Urzędzie Marszałkowskim natychmiast po zatrzymaniu i przedstawieniu zarzutów we wrześniu 2020 r. Taką informację przekazało Polskiej Agencji Prasowej biuro prasowe zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego. Mężczyzna odbywa karę więzienia m.in. za za dopuszczanie się innej czynności seksualnej z małoletnim. A sam nie tak dawno temu wypowiadał się na temat pedofili... Oczywiście - negatywnie!

twitter.com

"Krzysztof F. od dnia 30 września 2020 roku nie pełni funkcji pełnomocnika ani żadnej innej związanej z pracą na rzecz Urzędu Marszałkowskiego. Został odwołany natychmiast po zatrzymaniu i przedstawieniu mu zarzutów"

– poinformowało w przesłanym dziś Polskiej Agencji Prasowej oświadczeniu - biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Mężczyzna, jak przekazał rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie Tomasz Szaj, "został skazany za trzy czyny: dopuszczenie się innej czynności seksualnej z małoletnim, udzielanie narkotyków małoletniej i usiłowanie (udzielenia narkotyków – red.dop.) temuż małoletniemu oraz posiadanie znacznej ilości substancji odurzających".

Jak dodał sędzia, u Krzysztofa F. znaleziono 339 g "ziela konopi innych niż włókniste".

Do zdarzenia doszło w sierpniu 2020 r., zarzuty zostały mężczyźnie przedstawione miesiąc później. Została mu wymierzona kara 4 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności. Prawomocny wyrok zapadł 14 grudnia 2021 r.

O sprawie jako pierwsze poinformowało Radio Szczecin. Według rozgłośni pokrzywdzeni to "dzieci znanej parlamentarzystki".

"Krzysztof F. był pracownikiem Urzędu Marszałkowskiego na długo przed objęciem funkcji marszałka przez pana Olgierda Geblewicza, tj. aż od 2004 roku. Odpowiadał m.in. za kwestie związane z profilaktyką uzależnień"

– poinformowało w czwartkowym oświadczeniu biuro prasowe urzędu.

Kim on nie był...?

Mężczyzna działał m.in. w Zachodniopomorskiej Radzie Działalności Pożytku Publicznego w kadencjach 2009-2010 oraz 2014-2016 i 2016-2019 – najpierw jako dyrektor Wydziału Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego, później przedstawiciel Stowarzyszenia Równość na fali.

Jak przekazano na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego w informacji o członkach rady, zajmował się "m.in. współpracą i wspieraniem działań administracji publicznej: samorządowej i państwowej, organizacji pozarządowych oraz przedstawicieli różnych środowisk zawodowych i lokalnych w obszarach profilaktyki i rozwiązywania problemów wynikających z uzależnienia i przemocy w rodzinie, edukacją społeczeństwa w zakresie konsekwencji nadużywania alkoholu i innych środków psychoaktywnych, metod zapobiegania oraz ograniczania negatywnych skutków takich zachowań, a także szeroko pojętym wspieraniem działalności organizacji pozarządowych".

Wskazano, że pełnił również funkcję wojewódzkiego eksperta ds. przeciwdziałania uzależnieniom.

"We współpracy z organizacjami pozarządowymi dał się poznać jako rzetelny, pełen zrozumienia partner, nastawiony na wspólną realizację celów związanych z przeciwdziałaniem patologii społecznych w zakresie problemów wynikających z uzależnień oraz związanych ze stosowaniem przemocy. Dodatkowo pracuje jako trener umiejętności psychospołecznych oraz specjalista terapii uzależnień"

– podano wówczas.

W 2013 r. Centrum Informacji o Narkotykach i Narkomanii Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii podawało też, że Krzysztof F. pełnił funkcję eksperta wojewódzkiego ds. informacji o narkotykach i narkomanii.

Od 2017 r. był współwłaścicielem jednej ze szczecińskich restauracji.

W wyborach samorządowych w 2018 r. bez powodzenia startował do sejmiku województwa zachodniopomorskiego z komitetu wyborczego Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska.

W przedwyborczym wywiadzie, opublikowanym w październiku 2018 r. w portalu ebarlinek.pl powiedział, że jego doświadczenia zawodowe to "w dużym stopniu praca z potrzebującymi wsparcia oraz w obszarach związanych z profilaktyką zdrowia w różnych jego aspektach".

Wskazał, że pracował m.in. jako inspektor ds. jakości usług medycznych w Regionalnym Szpitalu Onkologicznym w Szczecinie oraz jako specjalista ds. promocji zdrowia w Zachodniopomorskim Centrum Organizacji i Promocji Zdrowia w Szczecinie.

Dodał też wówczas, że od 2004 r. był związany zawodowo z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego, gdzie zajmował stanowiska "od inspektora po dyrektora, cały czas w obszarze profilaktyki oraz spraw społecznych", a w czasie, gdy publikowany był wywiad, pełnił funkcję pełnomocnika marszałka ds. rozwiązywania problemów alkoholowych. Pracował też jako terapeuta w obszarach m.in. uzależnień, przemocy i wykluczenia społecznego.

A tak wypowiedział się o pedofilii nie tak dawno temu: 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Polska #kryminalne #pedofilia #PO #polityka #opozycja

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
az
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo