Czy rząd Tuska ma Wielki plan rozbrojenia Polski » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Kpiarskie obrazki, wulgaryzmy i ataki na Kościół. Kim jest organizator „apolitycznego” Konwoju Wolności?

12 lutego 2022 r. ma ruszyć na Warszawę Polski Konwój Wolności, którego organizatorzy - obok zniesienia restrykcji covidowych - postulują: "Nowy Ład WON". W sieci pojawiły się komentarze, że wydarzenie może być prowokacją. Przyjrzeliśmy się, kim jest organizator konwoju - Krzysztof Trzepacz.

Twitter.com/Piotr D.™ (@synxchaosu)

Konwój Wolności Polski ma ruszyć 2022 r. i w założeniu ma wzorować się na akcji zorganizowanej przez zawodowych kierowców w Kanadzie. Na polską odsłonę wydarzenia organizatorzy - jak czytamy na stronie - zapraszają "wszystkich, którzy czują się oszukani przez rządzących". Postulaty zamieszczone na stronie wydarzenia są krótkie. Pierwszy - "wycofanie wszystkich restrykcji covidowych i nieuzasadnionego stanu epidemii" oraz drugi - "Nowy Ład WON".

Potem pojawił się jeszcze trzeci - negocjacje nad pakietem mobilności.

Organizatorzy przekonują, że "wszystkie kraje się organizują" i "kraj za krajem wygrywa". Jednocześnie twierdzą, że "na dzień dzisiejszy" nie ma planu blokowania Warszawy czy jakichkolwiek dróg.

Na stronie wydarzenia zostało podkreślone, że organizatorem konwoju jest Krzysztof Trzepacz.

Kim jest bliżej nieznany inicjator wydarzenia? 

Choć zarzeka się, że sam protest ma mieć charakter apolityczny i nie będzie na nim miejsca dla polityków, sam na swoim profilu facebookowym nie ukrywa swojej niechęci do partii rządzącej i jej działaczy. Stawia to pod znakiem zapytania deklarowaną neutralność polityczną.

W sieci można znaleźć także nagrania z wypowiedziami Trzepacza, w których krytycznie odnosi się do Kościoła katolickiego oraz kleru, nie szczędząc przy tym wulgaryzmów. I choć teraz jest zwolennikiem zniesienia restrykcji covidowych, wcześniej dał się poznać jako zwolennik przestrzegania zasad bezpieczeństwa epidemicznego.

[UWAGA: Nagranie zawiera wulgaryzmy]

Użytkownik Twittera o nicku Piotr D. ostrzega przez inicjatywą, nazywając Trzepacza "wulgarnym prowokatorem".

W połowie roku 2020 r. Krzysztof Trzepacz pojawił się na łamach portalu wiesci24.pl, gdzie zamieszczono jego komentarz na temat głosowania rolników na Andrzeja Dudę. Nie brakuje w nim wulgaryzmów i oskarżeń rolników o "dwulicowość".

Pytany kilka dni temu przez portal Życie Kalisza o to, czy liczy, że ktoś "z rządu z parlamentu będzie chciał rozmawiać" z uczestnikami Polskiego Konwoju Wolności, odparł:

- Nie wiem, mam nadzieję, że tak. Ale my nie będziemy wchodzić z nimi w żadne układy. Na pewno przekażemy nasze postulaty i będziemy czekać na odpowiedź. Tak długo aż nie zostaną zniesione wszystkie obostrzenia i „Polski Wał” nie zostanie wycofany. 

 Źródło: niezalezna.pl,

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mn
Wczytuję ocenę...
Wideo