Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

„Pójdźmy i my pokłonić się Chrystusowi”. Życzenia świąteczne od abpa Gądeckiego

- Dzięki temu cudownemu wydarzeniu ta betlejemska grota stała się miejscem prawdziwie świętym, w którym zamieszkał Syn Boży, z najwyższą czcią adorowany przez Maryję i Józefa. Pójdźmy i my pokłonić się Chrystusowi, który zstąpił do nas pośród nocy przygotowanej od tysięcy lat - napisał w życzeniach z okazji uroczystości Narodzenia Pańskiego metropolita poznański abp Stanisław Gądecki.

Boże Narodzenie
Fot. Nanuk - Gazeta Polska

Hierarcha przypomniał, że w wigilię Bożego Narodzenia po raz kolejny w naszym życiu stajemy w obliczu tajemnicy betlejemskiej groty, w której Maryja porodziła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki i złożyła w żłobie.

"Dzięki temu cudownemu wydarzeniu ta grota stała się miejscem prawdziwie świętym, w którym zamieszkał Syn Boży, z najwyższą czcią adorowany przez Maryję i Józefa. Pójdźmy i my pokłonić się Chrystusowi, który zstąpił do nas pośród nocy przygotowanej od tysięcy lat"

– napisał metropolita poznański.

"Niech On rozjaśni mroki naszej codzienności, abyśmy - na bolesne i radosne sprawy osobiste i społeczne - umieli spojrzeć na sposób Boży, czyli nie bez Boga, ale z Bogiem, bez którego każda ludzka istota marnieje" – dodał.

Abp Gądecki życzył, aby Boże Dziecię błogosławiło rodzinom, ojczyźnie, wszystkim rodakom rozproszonym po całym świecie, a także wszystkim narodom.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Boże Narodzenie #Wigilia #abp stanisław gądecki

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo