Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

"Niech Dziecię Jezus obdarza was miłością i pokojem". Życzenia od nuncjusza apostolskiego w Polsce

Niech Dziecię Jezus obdarza was miłością i pokojem – powiedział nuncjusz apostolski w Polsce abp Antonio Guido Filipazzi w życzeniach z okazji Świąt Bożego Narodzenia przekazanych przez biuro Episkopatu Polski.

Wigilia
Fot. Filip Blazejowski/ - Gazeta Polska

Uroczystość Narodzenia Pańskiego, czyli przyjścia Jezusa Chrystusa, Syna Bożego w ludzkim ciele, jest jednym z najważniejszych świąt po Wielkanocy. Dzień wcześniej, 24 grudnia, Kościół obchodzi Wigilię (łac. vigiliare - czuwanie) Bożego Narodzenia.

"Niech Dziecię Jezus obdarza Was miłością i pokojem. Zdrowych i radosnych Świąt. Szczęść Boże" – życzył Polakom Nuncjusz Apostolski abp Antonio Guido Filipazzi.

Abp Antonio Guido Filipazzi został mianowany przez papieża Franciszka nuncjuszem apostolskim w Polsce 8 sierpnia. Dotychczas pracował na placówkach dyplomatycznych Stolicy Apostolskiej na Sri Lance, w Austrii, w Niemczech i w sekcji ds. relacji z państwami Sekretariatu Stanu.

O północy z 24 grudnia na 25 grudnia we wszystkich kościołach w Polce odprawiana jest uroczysta msza św. nazywana "pasterką". Nazwa pochodzi od pasterzy, którzy - jak czytamy w Ewangelii - jako pierwsi przyszli oddać pokłon nowo narodzonemu Jezusowi.

 Źródło: pap Niezalezna.pl

 

#Wigilia #Watykan #Episkopat #Boże Narodzenie

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
as
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo