Bodnar kontra Giertych » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Ojciec Leon odniósł się do ataków na Jana Pawła II. "Ani mnie nie bolą, ani nie irytują. Zdumiewają mnie"

Do trwającej serii ataków na osobę Jana Pawła II odniósł się dzisiaj znany duszpasterz, bliski znajomy papieża-Polaka, o. Leon Knabit. - Ataki ani mnie nie bolą ani nie irytują. Po prostu zdumiewają - napisał na Twitterze duchowny.

O. Leon Knabit
fot. Sławek - o. Knabit Leon OSB, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=17290642

Ojciec Leon Knabit to prawdopodobnie najbardziej znany benedyktyn w Polsce. Sędziwy już duchowny znany jest ze swojej działalności duszpasterskiej wśród środowisk młodzieżowych. Ojciec Leon to również długoletni, dobry znajomy św. Jana Pawła II.

Dziś benedyktyn odniósł się na Twitterze do trwających ataków na osobę papieża-Polaka.

"Zmasowane ataki na św. Jana Pawła II ani mnie nie bolą ani nie irytują. Po prostu zdumiewają. Każdy, kto w jakikolwiek sposób atakuje naszego Papieża, jest albo ignorantem nie znającym treści Jego nauczania, ani Jego życia albo człowiekiem walczącym z Kościołem..." - napisał na Twitterze o. Leon Knabit.

Dwa tygodnie temu TVN24 wyemitowało reportaż Marcina Gutowskiego "Franciszkańska 3" poświęcony kwestii tego, co papież Jan Paweł II wiedział o przypadkach pedofilii wśród księży. Opisane zostały w nim przypadki trzech księży: Bolesława Sadusia, Eugeniusza Surgenta i Józefa Loranca oraz reakcja na nie ówczesnego metropolity krakowskiego kard. Karola Wojtyły. W reportażu pojawiły się również wypowiedzi holenderskiego dziennikarza Ekke Overbeeka, autora książki "Maxima Culpa. Co kościół ukrywa o Janie Pawle II".

W odpowiedzi na ten reportaż Sejm przyjął uchwałę w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II. 

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

md
Wczytuję ocenę...
Wideo