Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Konwencja ekipy Dutkiewicza

Komitet Wyborczy Wyborców Rafała Dutkiewicza – Sojusz dla Wrocławia tworzą ludzie, którzy wierzą we Wrocław, miasto otwarte na wszelkie dyskusje, wykorzystujące energię mieszkańców - mówił dzisiaj podczas konwencji wyborczej prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

Wrocław
/ tookapic

W niedzielę w Centrum Historii Zajezdnia odbyła się konwencja wyborcza Komitetu Wyborczego Wyborców Rafała Dutkiewicza - Sojusz dla Wrocławia, w którego skład wchodzą: środowisko związane z obecnym prezydentem miasta, SLD i Unia Europejskich Demokratów.

W swoim wystąpieniu Rafał Dutkiewicz mówił m.in. o działalności na rzecz Wrocławia i przywiązaniu do miasta. "Do Wrocławia przyjechałem w 1977 roku. W 1990 roku kierowałem pracami Komitetu Obywatelskiego, kiedy to w maju wygraliśmy pierwsze demokratyczne wybory w historii Polski - wybory do Rady Miejskiej Wrocławia. Wtedy o przyjęcie funkcji prezydenta miasta poprosiłem Bogdana Zdrojewskiego. (...) W 2002 roku po raz pierwszy zorganizowano w Polsce bezpośrednie wybory, do których sam stanąłem i od tego czasu jestem prezydentem miasta wybranym przez wrocławian" – mówił Dutkiewicz.

Ocenił, że przez ostatnie 16 lat Wrocław dokonał ogromnego skoku cywilizacyjnego.

"Wrocław jest mistrzem Europy w tworzeniu miejsc pracy, był Europejską Stolicą Kultury, Światową Stolicą Książki, a w 2018 roku został European Best Destination" – wyliczał. "W 2018 roku poprosiłem Jacka Sutryka o to, by zechciał przejąć stery miejskie. Przekonamy się, czy podobnie zadecydują wrocławianie" – dodał Dutkiewicz, który już wcześniej zapowiedział, że w tych wyborach nie będzie kandydował.

Prezydent Wrocławia zwrócił uwagę, że przy tegorocznych wyborach samorządowych udało się stworzyć koalicję różnych środowisk, co, jak mówił, jest czymś bezprecedensowym. "W 2002 roku byliśmy - moje środowisko i Sojusz Lewicy Demokratycznej - po dwóch stronach barykady, dzisiaj chcemy razem budować Wrocław. Gest zbudowania silnego bloku, który przeciwstawi się PiS, nie wypłynął z Platformy Obywatelskiej, ale z mojego środowiska, SLD i grupy związanej z Nowoczesną we Wrocławiu" – powiedział Dutkiewicz.

"Wśród tych ludzi są progresywni i konserwatywni, wierzący i niewierzący, ale są to ludzie, którzy wierzą we Wrocław, miasto otwarte na wszelkie dyskusje, wykorzystujące energię mieszkańców" – dodał prezydent Wrocławia.

Podczas konwencji swoje propozycje dla miasta prezentowali kandydaci na radnych z list Sojuszu dla Wrocławia.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Wrocław #Rafał Dutkiewicz #wybory samorządowe 2018

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
redakcja
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo