Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

UOKiK: Przejęcie Eurozet przez Agorę zaburza konkurencję. Będzie skarga kasacyjna do Sądu Najwyższego?

UOKiK rozważy złożenie do Sądu Najwyższego skargi kasacyjnej dotyczącej wyroku Sądu Apelacyjnego, który zgodził się na przejęcie przez Agorę kontroli nad Eurozet - wynika z wpisów Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. "Urząd uznał, że w wyniku tej transakcji doszłoby do powstania silnej grupy radiowej i nieodwracalnych zaburzeń w funkcjonowaniu konkurencji na lokalnych i ogólnopolskim rynku reklamy radiowej" - czytamy.

Piotr Galant / Gazeta Polska

"Po uzyskaniu pisemnego uzasadnienia i analizie stanowiska Sądu Apelacyjnego Urząd rozważy złożenie skargi kasacyjnej do Sądu Najwyższego"

- poinformował UOKiK w poniedziałek na Twitterze.

Urząd zaznaczył, że w poniedziałek Sąd Apelacyjny wydał wyrok w sprawie dotyczącej decyzji ze stycznia 2021 r., w której Prezes UOKiK zakazał koncentracji polegającej na przejęciu spółki Eurozet przez Agorę.

"Urząd uznał, że w wyniku tej transakcji doszłoby do powstania silnej grupy radiowej i nieodwracalnych zaburzeń w funkcjonowaniu konkurencji na lokalnych i ogólnopolskim rynku reklamy radiowej"

- przypomniał UOKiK.

Wcześniej w poniedziałek Agora poinformowała w komunikacie giełdowym, że Sąd Apelacyjny utrzymał w mocy wyrok sądu I instancji wyrażający bezwarunkową zgodę na przejęcie przez Agorę kontroli nad Eurozet. "Wyrok jest prawomocny" - zaznaczono.

Spółka poinformowała również, że kupiła od SFS Ventures 110 udziałów w spółce Eurozet, stanowiących 11 proc. kapitału zakładowego i 11 proc. ogólnej liczby głosów na zgromadzeniu wspólników Eurozet. Wartość wyjściowa umowy to 9,17 mln euro. Tym samym Agora stała się większościowym wspólnikiem Eurozetu z udziałami stanowiącymi 51 proc. kapitału zakładowego i zapewniającymi 51 proc. liczby głosów na zgromadzeniu wspólników.

Prezes UOKiK na początku 2021 roku zakazał Agorze przejęcia spółki Eurozet. Spółka odwołała się od tej decyzji do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W maju 2022 r. sąd wydał wyrok, w którym zmienił decyzję prezesa UOKiK i zgodził się na koncentrację. Prezes UOKiK złożył apelację od wyroku SOKiK.

Agora jest notowaną na GPW spółką, do której należą m.in. dziennik „Gazeta Wyborcza”, sieć kinHelios, stacje radiowe (np. Tok FM, Rock Radio, Radio Złote Przeboje, Radio Pogoda), portal gazeta.pl., agencja outdoorowa AMS.

Jak informuje Eurozet na swojej stronie internetowej, w skład grupy wchodzi m.in. pięć rozgłośni: Radio ZET, Antyradio, Chillizet, Meloradio, Radio Plus. 

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

#Sąd Najwyższy #kasacja #Agora

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo