Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Kolejni nielegalni imigranci zatrzymani na granicy. Władze wprowadzą stan wyjątkowy?

Podczas minionej doby strażnicy graniczni zatrzymali 21 nielegalnych imigrantów oraz odnotowali 50 prób nielegalnego przejścia granicy polsko-białoruskiej. Od początku sierpnia w ręce strażników wpadło ponad 900 osób, które chciały ze strony Białorusi przekroczyć bez zezwolenia granicę Polski. Rząd rozważa skierowanie do prezydenta wniosku o wprowadzenie stanu wyjątkowego w granicznych województwach.

fot. Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

Jak podała dzisiaj na Twitterze Straż Graniczna, jej funkcjonariusze minionej doby udaremnili 50 prób nielegalnego przekroczenia białorusko-polskiej granicy i zatrzymali 21 nielegalnych imirantów, w tym 9 obywateli Iraku. 

Od początku sierpnia, SG zatrzymali na granicy polsko-białoruskiej ponad 900 osób, z któych znaczącą większość stanowią obywatele Iraku.

W poniedziałek strażnicy informowali o zatrzymaniu dwóch Polaków i Uzbeka, którzy mieli wywozić nielegalnych imigrantów z granicy wgłąb Polski lub do krajów Europy Zachodniej.

Podczas dzisiejszego posiedzenia, Rada Ministrów zajmie się wnioskiem ministra spraw wewnętrznych o wprowadzenie na terenie części województw podlaskiego i lubelskiego stanu wyjątkowego.

 

 Źródło: niezalezna.pl,

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Michał Dzierżak
Wczytuję ocenę...
Wideo