Czy rząd Tuska ma Wielki plan rozbrojenia Polski » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Kluby "Gazety Polskiej" proszą prezydenta o zwołanie Kongresu Praw Człowieka. Jasna odpowiedź Andrzeja Dudy

Redaktor Michał Rachoń w rozmowie z prezydentem wskazał, że Kluby "Gazety Polskiej" skierowały do prezydenta Andrzeja Dudy list otwarty, w którym proszą o zwołanie Kongresu Praw Człowieka, którego tematem miałyby być prześladowania polityków PiS i między innymi ks. Olszewskiego przez rząd Donalda Tuska. - Uważam, że jeżeli jest takie zapotrzebowanie społeczne, to z całą pewnością jakąś formę debaty na ten temat trzeba uruchomić - odpowiedział prezydent.

KPRP
Marek Borawski - KPRP

- Niestety, taką mamy rzeczywistość w Polsce. Może właśnie to jest sposób na to, żeby powiedzieć o tym światu, bo liberalne media o tym nie informują, lewicowo-liberalni politycy europejscy udają że nic się nie dzieje - powiedział Andrzej Duda.

Dodał, że "koryfeusze polskiego prawa, którzy włosy rwali z głowy kilka lat temu nad polską praworządnością, w tej chwili udają, że nie widzą, są tak zajęci pracą naukową, że nie widzą tego, że w Polsce jest łamane prawo, i to na każdym kroku".

Pewne grupy w Polsce, które uważały, że ich przywileje mogą być w jakiś sposób naruszone przez rządy Zjednoczonej Prawicy, teraz głęboko wierzą w to, że ich przywileje nienależne im wcale, zostaną im dane lub przywrócone przez obecnie rządzących

– dodał prezydent.

- Ale ja głęboko wierzę w to, że Polacy są na tyle już świadomi swojej siły jako społeczeństwo, jako wyborcy, że przywrócą w Polsce porządek swoimi głosami przy urnach wyborczych - podkreślił Andrzej Duda.


Kluby "Gazety Polskiej" skierowały list do prezydenta Andrzeja Dudy, w którym przypomnieli, że Polacy wybrali go na głowę państwa, by stał na straży konstytucji.

Zarówno Konstytucja, jak i umowy międzynarodowe, zobowiązują Polskę do przestrzegania praw człowieka. Polacy, walcząc o wolność i niepodległość w czasach komunizmu, wielokrotnie domagali się respektowania praw człowieka i była to broń niewygodna dla komunistycznej władzy. Odegraliśmy historyczną rolę, znacząco poszerzając obszar, na którym elementarne prawa człowieka są przestrzegane. Dobrze zapisała się w naszej historii Międzynarodowa Konferencja Praw Człowieka w 1988 r. w krakowskich Mistrzejowicach. Na odrodzoną po 1989 r. Polskę wielu z nas patrzyło krytycznie, ale jej niewątpliwym osiągnięciem było poszerzenie zakresu wolności osobistej, słowa czy zgromadzeń oraz rezygnacja ze stosowania bezprawnej przemocy przez władzę.

– czytamy w liście do prezydenta RP.

 Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

bm
Wczytuję ocenę...
Wideo